יום הכן
יום הכן Cr: MATT KENNEDY/NETFLIX © 2021

אליסון וקרלוס טורס היו חבר'ה צעירים ומגניבים, עד שנולדו להם ילדים והם התחילו להגיד 'לא' לכל דבר. לא לאכול את הנייר טואלט, לא לרוץ לכביש, לא להישאר ערה עד שתיים בלילה. לא לא לא.

'יום הכן', הסרט החדש של נטפליקס, מספר את סיפורם של אליסון וקרלוס, ובכללי של הורים, ומציג את נקודת השבר שהם חווים כשהמורים של ילדיהם מספרים להם כי הילדים מפחדים מאמא ובכללי לא נהנים להיות בבית. כניסיון טיפה להרפות, מציע להם היועץ לאמץ את רעיון 'יום הכן'.

הורות זה חשוב וכמובן שצריך לשים גבולות, אבל ילד גם צריך קצת תחושה של חופש ואחריות, אז למה לא לתת לו יום אחד להחליט בעצמו עליו ועל ההורים? מה כבר יכול להשתבש אתם שואלים? ובכן, מתברר שהכול בערך...

באופן צפוי בהחלט ובכל זאת משעשע דברים מתחילים לצאת מהמסלול די מוקדם בבוקר של יום הכן, ובמסע לתקן אותם מתגלים צדדים אחרים גם של ההורים וגם של הילדים, כשהכל מתובל בהרבה הומור והתרחשויות משעשעות על המסך עד אל הסוף הטוב.

הסרט מבוסס על ספר ילדים באותו השם, אבל הוא בהחלט מכוון גם לקהל המבוגרים וניתן להגדיר אותו כסרט קומדיה קליל לכל המשפחה. למרות הזווית הייחודית יחסית, בחירה לשים דגש על התהליך שההורים עוברים ופחות להתמקד בילדים, הסרט לא מצליח להפתיע ולהגיע למקומות שלא ראינו, אך בהחלט מספק בידור קליל ומשעשע לערב סרט משפחתי, ואולי יהיה לכם אפילו נושא לשיחה עם הילדים ביום שלמחרת.