אנשי גרעין שאנור
אנשי גרעין שאנור צילום: ללא

בגרעין שאנור שבים ומעלים את הדרישה לחדש את ההתיישבות היהודית במקום.

אתמול פונו חברי הגרעין שעלו לחורבות היישוב והפינוי עבר ללא אלימות. חבר הגרעין יצחק צוקרמן סיפר, "עלינו ביום שני בלילה לחורבות הישוב שאנור - משפחות הגרעין ובני נוער שהגיעו לתמוך, ביחד עם משפחות שפונו בעבר משאנור, כדי למחות ולספר עד כמה חוק ההתנתקות הוא חוק נפשע ומרושע, וצריך לבטל אותו לאלתר".

"אני רוצה להודות מכאן לחברת הכנסת לשעבר, אורית סטרוק, שבאה איתנו לשטח ותמכה, ולכל נבחרי הציבור ששלחו תמיכה מרחוק, וכמובן לראש המועצה יוסי דגן שמלווה אותנו", אמר.

"בחרנו אתמול בלילה להתפנות מהמקום ללא אלימות, לאחר שכוחות הביטחון דרשו מאיתנו לעשות זאת ואיימו שאם לא נסכים, נפונה בכוח מהמקום. בחרנו להתפנות ללא אלימות, כי איננו מאמינים בדרך של הפעלת אלימות, אלא במאבק ציבורי ועיקש".

"אנחנו מתכוונים להמשיך לעלות לשאנור, פעם אחר פעם ולא לוותר, עד שבסוף ממשלת ישראל תבין שיש פה דרישה אמיתית נכונה וצודקת, ותעזור לנו להקים את הישובים מחדש", הוסיף צוקרמן.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מגורש משאנור בעצמו, הגיע בשעות הבוקר לשאנור לתמוך באנשי הגרעין. דגן אמר במקום כי "שבוע לפני הבחירות, אני קורא מכאן, משא-נור, לכל מפלגות הימין: ימין אמיתי, ימין על מלא, זה ימין שמתקן את האיוולת של הגירוש, את הפשע של עקירת יהודים מביתם".

בתוך כך, בעת ששהו אמש בישוב שאנור, קיבלה דרישתם תמיכה מפתיעה וחוצת מפלגות.
יור הקואליציה ח"כ מיקי זוהר, הבטיח למשפחות "כי הליכוד יעשה הכל כדי להחזיר עטרה ליושנה לאחר הבחירות וצייץ בדף הטוויטר שלו: "‏תיקון עוול הגירוש - זו חובתנו. גרעין המשפחות שעלה הלילה לשאנור, עשה מעשה אמיץ שנועד לתקן את העוול הזה. בע"ה נמשיך לתמוך בהתיישבות ונעשה הכל כדי להחזיר עטרה ליושנה".

סגן השר מאיר פרוש אמר, "אני קורא לראש הממשלה ומבקש ממנו להימנע מפינוי המתיישבים מהמקום, שלא כבעבר בו פונו פעם אחר פעם בכל פעם שניסו לחדש את ההתיישבות במקום".

גם חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' חיזק את משפחות הגרעין וקרא לראש הממשלה להקים אחרי הבחירות "‏ממשלת ימין על מלא שתעביר את חוק ביטול ההתנתקות כדי לאפשר את הקמת הישובים בצפון השומרון מחדש".