נפתלי בנט: "אני ימני, לא אמליך את לפיד"

יו"ר ימינה מבהיר כי בניגוד לטענות נגדו לא יסכים להיות חלק ממשלה שאינה ימנית. "אני איש ימין. לא אמליך בחיים ממשלה בהובלת השמאל".

ערוץ 7 , ה' בניסן תשפ"א

נפתלי בנט: "אני ימני, לא אמליך את לפיד"-ערוץ 7
נפתלי בנט
צילום: Yonatan Sindel/Flash90
יו"ר ימינה, שר הביטחון לשעבר, נפתלי בנט, לא שולל את האפשרות של שיתוף פעולה עם גדעון סער ביום שאחרי הבחירות, במטרה להקים ממשלה לאומית.

בראיון ל'ישראל היום' מבהיר בנט כי מבחינתו הנושא החשוב ביותר הוא הקמת ממשלה שתעצור את המשבר הכרוני של מערכות הבחירות החוזרות והנשנות.

הוא אישר כי כדי להשיג את היעד הזה יהיה צורך לצרף לקואליציה מפלגה שאינה מהימין, אולם לדבריו, ממשלה כזו תהיה ימנית לאומית. "ברמת הכאוס הנוכחי אי אפשר לדעת. יש כל כך הרבה אפשרויות בסודוקו הזה שפשוט לא ניתן לדעת. אבל אני יודע מה הפתרון לכאוס הזה והוא להצביע למפלגה שלא משועבדת ל'רק ביבי' ולא ל'רק לא ביבי'. זה נותן לי את מרחב התמרון לכפות על כולם הקמתה של ממשלת ימין נורמלית. זו תהיה ממשלת ימין שיכול להיות בה שותף מהמרכז שאיני יודע את גודלו".

בנט הגיב לטענות לפיהן הוא יהיה זה שיביא את יאיר לפיד לראשות הממשלה. "שמעתי את הקשקוש הזה והנה אני אומר בצורה הכי ברורה. אני איש ימין ואיש ארץ ישראל. אני לא אמליך בחיים ממשלה בהובלת השמאל, כולל יאיר לפיד, שהוא היום מנהיג שמאל. מי שהמליך עד היום את השמאל הוא נתניהו, שהלך עם לבני, אהוד ברק ובני גנץ. אני אקים ממשלת ימין".