נדחה ערעורו של דניאל נחמני, רוצח הנערה נעה אייל ז"ל

בית המשפט העליון דחה את ערעור סנגוריו של דניאל נחמני על קבילות הראיות שהוכיחו כי הוא הרוצח, 16 שנה לאחר ביצוע הרצח

ערוץ 7 , ה' בניסן תשפ"א

נדחה ערעורו של דניאל נחמני, רוצח הנערה נעה אייל ז"ל-ערוץ 7
נועה אייל ז"ל
באדיבות המשפחה

בית המשפט העליון דחה הבוקר (חמישי) את ערעורו של דניאל נחמני על הרשעתו ברצח הנערה נעה אייל ז"ל בשנת 1998, רצח שפוענח באיחור של 16 שנה בשנת 2014.

השופטים קבעו כי "החיפוש המשפחתי" שעשתה המשטרה במאגר ה-DNA היה חוקי, וכן אין לפסול את השימוש בדגימת הDNA שנלקחה מיריקה שרקק נחמני ברחוב, מאחר שלא מדובר ב"חיפוש בגוף החשוד", כפי שטענו הסנגורים.

עוד ציינו השופטים כי "אשמתו של המערער זועקת מההצטברות הראייתית" בתיק.

בית המשפט דחה גם את הערעור על העונש ועל הקביעה כי הרצח בוצע "בנסיבות חריגות בחומרתן", בציינו כי "אין בכוחן של מילים לתאר את התופת שהעביר המערער את המנוחה ברגעי חייה האחרונים".

מפרקליטות המדינה נמסר, "הפרקליטות מבקשת לחזק את בני משפחתה של נועה אייל ז"ל אשר הומתה באופן אכזרי בפברואר 1998. בני המשפחה נותרו במשך שנים ארוכות עם פצע פתוח כשהם מודעים לסבל האיום שעבר על יקירתם ועל הדרך המזעזעת בה הומתה, אך לא מסוגלים 'לסגור את המעגל'. הטראומה טלטלה גם את יושבי ירושלים ואת כלל הציבור במדינת ישראל".

"לאחר למעלה מ-16 שנים קיבל הזדון שֵם וּפָנים, ובמהלך המשפט שנוהל בשנים שלאחר מכן, הוכח מעבר לכל ספק מיהו איש הזדון שביצע את מעשה הזוועה. עתה, בחלוף 23 שנים מאותו ליל בלהות, הגיעה העת 'לסגור את המעגל' ולתת למשפחה למצוא מעט מזור", הוסיפו