שירה איסקוב
שירה איסקובצילום: באדיבות "עובדה", קשת 12

אביעד משה, הנאשם בניסיון לרצוח את רעייתו לשעבר שירה איסקוב, התייצב הבוקר (חמישי) בבית המשפט, ועלה לדוכן להעיד במסגרת שלב ההגנה במשפטו.

בפתח עדותו אמר משה, "שירה לא כאן. רציתי לפתוח בהתנצלות. אני מצטער ומביע את כל החרטה בפני שירה ובני משפחתה וכמובן בפני בני משפחתי".

בעדותו טען משה כי איסקוב עברה הפלה טבעית כשבועיים לפני האירוע בו ניסה לרצוח אותה, ולטענתו היא האשימה את משפחתו בכך.

כל מה שניסיתי לעשות פשוט לא הצלחתי להוציא אותה מהמחשבה, מילים נוראיות, דברים שאני אפילו לא רוצה לחזור עליהם. יום טרם האירוע, במהלך העבודה אני כבר לא יכולתי לשמוע אותה. אני פשוט חסמתי אותה בוואסאפ, לא יכלתי להכיל את כל הקינטורים האלה, מה שהיא עשתה לי שם", טען.

"אני החלטתי להתקשר לאמא שלה, התקשרתי לאמא שלה והתחננתי בפניה, אמרתי לה שמאז שהיא הלכה, שירה חוזרת לדברים שלה, היא חושבת שעשו לה שחור, שאחיות שלי קיללו אותה, שההורים שלי קיללו אותה", הוסיף.

לפי כתב האישום שהוגש נגד משה, הוא "תקף את אשתו באכזריות מספר רב של פעמים באמצעות מערוך עץ שבו השתמשה לצורך הכנת חלות לחג, חנק אותה בצווארה ודקר באמצעות סכין מטבח משוננת עם להב באורך של עשרה ס"מ כ-20 דקירות בכל חלקי גופה".

על פי קו ההגנה של אביעד משה הוא אכן תקף את איסקוב - אך לטענתו לא התכוון להרוג אותה. לפי גרסתו, "התגרות" מצדה של איסקוב היא שגרמה לו "לאבד שליטה על מעשיו, ולפגוע בה".