איילת שקד לערוץ 7: נתניהו יקים ממשלה עם השמאל, אנחנו נכפה הקמת ממשלה ימנית

ח"כ שקד קוראת שלא להאמין לספינים של נתניהו, קובעת שמפלגתה לא תשב תחת לפיד כראש ממשלה ומזהירה מממשלת שמאל נוספת בראשות נתניהו.

שמעון כהן - ערוץ 7 , ה' בניסן תשפ"א

איילת שקד לערוץ 7: נתניהו יקים ממשלה עם השמאל, אנחנו נכפה הקמת ממשלה ימנית-ערוץ 7
ח"כ שקד באולפן ערוץ 7
צילום: ערוץ 7

יו"ר סיעת ימינה בכנסת, השרה לשעבר חברת הכנסת איילת שקד, קוראת שלא להאמין לספינים של ראש הממשלה נתניהו ומזכירה את עברו כמי ששוב ושוב הקים ממשלות עם השמאל וזנח את הימין.

לדבריה "הצבעה לליכוד או ללפיד משמעותה בחירות חמישיות. רק הצבעה לימינה תאפשר הקמת ממשלת ימין יציבה".

כשהיא נשאלת אם מפלגתה אכן תוכל להציב את היו"ר, נפתלי בנט, כראש ממשלה כאשר מאחוריו 10-12 מנדטים היא משיבה: "בחרנו בצורה לא פשוטה להיות המבוגר האחראי ולא לכבול את עצמנו לאף התחייבות, ולכן נעשה את כל המאמצים כדי לכפות הקמת ממשלה ימנית. יש 80 מנדטים לימין ו-30 מנדטים לשמאל. לא נשב תחת לפיד כראש ממשלה אבל אין סיבה שלא תקום ממשלה בישראל".

שקד קובעת כי "לנתניהו אין שום בעיה ללכת לבחירות חמישיות. לא מפריע לו להמשיך לעמוד בראש ממשלת מעבר, אבל המדינה זקוקה לממשלה ולתקציב כדי לעשות כמה דברים חשובים. יש לנו שלוש משימות עיקריות כשנכנסים לממשלה הבאה ונעשה את כולן עם הקמתה - הורדת מיסים, הסדרת ההתיישבות הצעירה, לעשות סוף להפקרות בנגב. תושבים חיים בנגב תחת אימה ופחד ומבחינתנו אלה שלוש המשימות העיקריות".

האם ניתן לקדם את הסדרת ההתיישבות הצעירה בממשלה בה חבר יאיר לפיד? "ההסדרה יכולה לעבור בכל ממשלה שתקום עם רוב ימני. לשם כך צריך ראש ממשלה נחוש שיביא את החלטת הממשלה ויעביר אותה ברוב ובכל ממשלה שנקים יהיה רוב ימני ולכן הסדרת ההתיישבות תהיה אחת ההחלטות הראשונות שנביא לממשלה".

האם המשמעות היא שהמפלגה מוותרת על רעיון ראשות הממשלה לנפתלי בנט? שקד משיבה בשלילה ואומרת שהדברים תלויים במספר המנדטים שהמפלגה תשיג בבחירות. אנחנו מציינים בפני שקד את דבריו של פרופ' אשר כהן, הממוקם במקום ה-15 ברשימת מפלגתה, ולפיהם אם תגיע המפלגה ל-15 מנדטים המשמעות תהיה אפשרות של בנט לכהן כראש ממשלה, אך שקד מבהירה שהיא "בכוונה לא נכנסת למספרים".

עם זאת היא קוראת למצביעים "אל תקשיבו לספין השקרי של נתניהו. זה נועד כמו תמיד להחליש את ימינה בישורת האחרונה, ובסוף כמו תמיד הוא יקים ממשלות עם השמאל. אנחנו לא נשב תחת לפיד כראש ממשלה בעוד נתניהו הוא אדריכל ממשלות השמאל. הוא עשה את זה לכצל'ה ואורי אריאל ב-2009 כשהוא זרק אותם לאופוזיציה והכניס את אהוד ברק, הוא עשה את זה עם לבני ושלי יחימוביץ' ב-2013, הוא ניסה לעשות את זה ב-2015 עם בוז'י הרצוג ועשה את זה ב-2020 עם גנץ, ניסנקורן ועמיר פרץ ואת ימינה הוא השאיר באופוזיציה. אל תקשיבו לספינים שלו ולשקרים האלה".

על השפעת הספינים הללו אומרת שקד כי "רואים בסקר האחרון ירידה של מנדט. הוא משקיע את כל התעצומות ואת כל הכסף של הליכוד במלחמה בימינה. אני קוראת שלא לקנות את הלוקש הזה שהוא מוכר בכל מערכת בחירות ובסוף הוא הולך עם השמאל. אם יאיר לפיד ישכיל שלבת עם נתניהו הוא יקבל עד חצי המלכות".

על דבריו של נפתלי בנט ולפיהם הוא יוכל להביא את גדעון סער לממשלה עם נתניהו, שאלנו איך עושים זאת ואם כבר כעת יש שיחות גישוש ברוח זו. שקד משיבה: "אין כרגע שיח עם אף מפלגה. את השיחות נעשה אחרי הבחירות, כשנראה את התוצאות". לזאת היא מוסיפה כי רק עם ימינה גדולה תקום ממשלה ואם לא כן נתדרדר לבחירות חמישיות.

לקראת תום השיחה איתה ביקשנו את התייחסותה של שקד לחתימות התמיכה של 'תקוה חדשה', מפלגת העבודה ומרץ למען ארגוני הקנאביס. מה עמדת מפלגתה בסוגיה? שקד: "אנחנו בוודאי בעד קנאביס רפואי. הייתי עכשיו בביקור בעתלית ודיברתי עם חולת סרטן שתיארה את דרך היסורים שהיא עוברת כדי להשיג קנאביס רפואי ואנחנו בעד קנאביס רפואי. לגבי לגליזציה, זה דבר אחד וצריך לדון על כך ולבחון את ההצלחות וההשפעות על הנוער".