הדרך לחסוך כסף
הדרך לחסוך כסף צילום: pixabay

משכנתא היא אחת ההלוואות הנפוצות והחשובות ביותר במשק, כאשר עבור מרבית האנשים מדובר בהלוואה הגדולה והארוכה ביותר שייקחו במהלך חייהם.

בעוד משכנתא היא אמצעי המימון המרכזי והיעיל ביותר לרכישת בית או דירה עבור מרבית האוכלוסייה, שווה לעצור ולבחון לעומק את המהות והמאפיינים של סוג זה של הלוואה. ספציפית, האם ומדוע ייעוץ משכנתאות הוא שירות נחוץ ורלבנטי עבורנו, וכיצד שירות שכזה יכול לסייע לנו לחסוך לא מעט כסף ולקבל משכנתא טובה ומתאימה לנו הרבה יותר?

הלוואה גדולה ומורכבת ביותר - מדוע נדרשים שירותי ייעוץ משכנתאות?

על מנת להבין מדוע תחום ייעוץ המשכנתאות בכלל קיים ומדוע מדובר בשירות מקצועי הרלבנטי כמעט עבור כל מי שנוטל משכנתא כיום, חשוב להבין קודם מהי משכנתא ומהם מאפייניה הרלבנטיים העיקריים.

הנקודה שחשוב להבין ולהפנים כאן היא כי משכנתא אינה הלוואה אחת פשוטה וברורה, אלא לרוב מדובר בהלוואה גדולה ומורכבת ביותר, כזו הבנויה ממספר הלוואות קטנות יותר וכוללת אינספור נתונים ופרטים רלבנטיים שונים. מאחר ומדובר בסכומים גבוהים יחסית ובפריסת תשלומים ארוכת טווח, כמות הפרטים והמרכיבים השונים של משכנתא ממוצעת היא גדולה ביותר.

לכן גם תיתקלו שוש ושוב במושגים כמו "תמהיל משכנתא" המייצגים את העובדה כי מדובר בהלוואה גדולה ורחבה המורכבת ממרכיבים שונים, כאשר לנוטל ההלוואה ישנן לא מעט אפשרויות בחירה בנוגע להרכב של אותה הלוואה – בנוגע ל"תמהיל" המרכיב אותה.

מסיבה זו, כמו גם ממספר סיבות נוספות, נדרשים שירותי ייעוץ משכנתאות – האדם הממוצע, זה שאינו עובד בבנק או מתמחה בעולם המשכנתאות, הפיננסים וההלוואות, יתקשה ביותר להבין את כל הפרטים והנקודות השונות הרלבנטיות עבורו לפני שהוא חותם על משכנתא, וגם אם יבין את רובן בנפרד, יתקשה לייצר לעצמו תמונה כוללת בהירה ומפורטת. זהו בדיוק המקום בו יועץ משכנתאות מנוסה נכנס לתמונה ויכול לסייע משמעותית.

כיצד יועץ משכנתאות יכול לחסוך לנו הרבה מאוד כסף בטווח הארוך?

ייעוץ משכנתאות מקצועי יסייע לנו כאמור להבין טוב יותר על מה אנחנו חותמים ומה מרכיב את המשכנתא שלנו, כמו גם מהן בכלל האפשרויות השונות העומדות בפנינו ומהי האפשרות האטרקטיבית והמשתלמת ביותר מבחינתנו.

בכך, מסייע יועץ משכנתא פרטי ממוצע ללקוחותיו לחסוך הרבה מאוד כסף – בין עשרות למאות אלפי שקלים (!!!) לאורך עשרות השנים הבאות בהן יחזירו את המשכנתא. מכיוון שמדובר בסכומים גבוהים כל כך בדרך כלל, ומאחר ותקופת ההחזר היא לרוב ארוכת טווח, ייעוץ משכנתאות מקצועי אשר יסייע לנו להבין מהו תמהיל המשכנתא הנכון ביותר עבורנו ומה בדיוק מציע לנו הבנק (ומה המשמעות הפיננסית של הצעה זו) יכול בקלות לסייע לנו לחתום על משכנתא "מעט" טובה יותר מבחינתנו, כאשר אותו "מעט" יתרגם במהלך עשרות השנים הבאות לחיסכון משמעותי ביחס לאלטרנטיבות האחרות, אלו שאולי היינו לוקחים לולא היינו מקבלים ייעוץ מקצועי בתחום, מאדם המבין במשכנתאות לעומק ותפקידו הוא לסייע לנו להשיג את המשכנתא הטובה והמתאימה ביותר עבורנו.

למידע נוסף אודות ייעוץ משכנתאות והכוונה כללית לגבי לקיחת משכנתא, היכנסו לאתר שפיצר – כל המידע על משכנתא באתר אחד.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו