המתחסן המאה אלף
המתחסן המאה אלף צילום: דוברות מתפ״ש

השלב הראשוני של מבצע חיסון הפועלים הפלסטיניים שהחל לפני כשבועיים הגיע אל קו הסיום ומסתכם בהצלחה יתרה ובהיענות גבוהה מצד הפועלים.

החל מראשית המבצע ועד היום (חמישי) כ-105,000 עובדים פלסטיניים המחזיקים ברישיון תעסוקה בישראל ובהתיישבות התחסנו בשמונת המתחמים שהוקמו במעברים, ובחמשת המתחמים שנפתחו באזורי התעשייה ביהודה ושומרון.
בעוד כשבועיים עם תחילתו של השלב האחרון במבצע, ייפתחו מחדש מתחמי החיסון השונים במעברים ובאזורי התעשייה ביהודה ושומרון, עבור קבלת מנת החיסון השנייה, בהתאם לזימון שקיבלו הפועלים במעמד החיסון הראשון.

ראש המנהל האזרחי, תת אלוף פארס עטילה: ״בשבועיים האחרונים פעלנו ביתר שאת על מנת להביא להצלחת מבצע החיסונים לפועלים הפלסטיניים ביהודה ושומרון, שהוא אינטרס לאומי ראשון במעלה. היום אנחנו מסכמים את המבצע עם נתון מרשים של למעלה ממאה אלף פועלים מחוסנים.

''אני מברך את הפועלים על ההיענות וההתגייסות - אשר מקדמות אותנו צעד נוסף למיגור התפשטות נגיף הקורונה באזור. זוהי בשורה משמעותית לבריאות הציבור ולכלכלה הישראלית והפלסטינית כאחד. המנהל האזרחי ימשיך להוביל מאמצים רבים, בשילוב כלל הגורמים, במטרה לשמור על בריאותם, שלומם ורווחתם הכלכלית של תושבי האזור", אמר עטילה.