ישראל שלי: האירופאים צוחקים ואנחנו בוכים

על רקע החלטת בית הדין הפלילי בהאג לפתוח בחקירה נגד ישראל, יוצאת תנועת ישראל שלי בקמפיין חדש תחת הסלוגן "כשהאירופאים צוחקים - אנחנו בוכים", שיחשוף את התערבות ממשלות אירופה בענייניה הפנימיים של מדינת ישראל באמצעות מימון ארגונים ישראליים הפועלים לשנות את מדיניות הממשלה בשורה של נושאים.

בסרטון הפותח את הקמפיין, נראים פוליטיקאים ישראליים באמירות שונות הקשורות לענייני מדיניות פנים של ישראל, כשלאחריהן דמויות של דיפלומטים זרים צוחקים ומגחכים על ההצהרות שהושמעו על ידם.

כך בני גנץ נראה בסרטון אומר "נפעל להחלת הריבונות בבקעת הירדן", ומיד לאחר מכן האירופאים צוחקים. רה"מ נתניהו אומר בסרטון: "אנחנו נלחם על האמת עד שנבטל את ההחלטה השערורייתית הזו" (בהתייחס לבית הדין בהאג), כשלאחריו, שוב האירופאים צוחקים.

נפתלי בנט אומר בסרטון: "מי שמנסה להפוך את חיילי צה"ל לפושעי מלחמה ועוד במימון זר אנחנו צריכים לעצור אותו ועכשיו", והאירופאים צוחקים עליו. לפיד אומר: "מותר למדינה להרחיק את שוברים שתיקה מבתי הספר", והאירופאים - צוחקים. וכך גדעון סער, שאומר שהוא "יוביל תוכנית מערכתית להשלטת חוק וסדר בכל רחבי ארץ ישראל", והאירופאים, שוב צוחקים.

שרה העצני כהן, יו"ר ישראל שלי: "הגיע הזמן לעצור את ההתערבות האירופית הזרה בענייניה הפנימיים של ישראל. יחד עם כסף זר ומימון מאסיבי של ארגונים ישראליים - האירופאים משפיעים על סדר יומה של מדינת ישראל בהתערבות בוטה וגסה בריבונותה של ישראל. זה טירוף שלא היה מתקבל בשום מדינה אחרת. אנחנו אומרים לממשלות אירופה - ישראל היא לא קולוניה שלכם".

למעלה מ-80% מהישראלים: ממשלת ישראל צריכה לעצור מימון אירופי מארגונים האוספים מידע לתביעות כנגד חיילי צה"ל בחו"ל

על רקע החלטת בית הדין בהאג לחקור את ישראל באשמת פשעי מלחמה במבצע צוק איתן, יצאה תנועת "ישראל שלי" לבדוק באמצעות סקר מיוחד מה חושבים הישראלים על ההתערבות הזרה של ממשלות אירופה כאן בישראל, הנעשית על ידי מימון ארגונים ישראליים בכסף אירופי ישיר ועקיף.

הסקר בוצע על ידי מכון "דיירקט פולס" בתחילת החודש, ובדק את המודעות של הישראלים להיקף הפעילות של ממשלות אירופה. כך על פי הסקר, 50% מהישראלים לא מודעים להיקף הפעילות של ממשלות אירופה בישראל באמצעות מימון ארגונים ישראליים.

65% מהישראלים טוענים כי מדינת ישראל צריכה לאסור מימון זר לגופים שגורמים נזק למדינה ולחיילי צה"ל. בנוסף, 77% מהישראלים חושבים שממשלת ישראל לא עושה מספיק על מנת לעצור את פעילות הארגונים שפועלים במימון ממשלות אירופה

למעלה מ-85% מהישראלים ענו כי ממשלת ישראל צריכה לעצור מימון אירופי מארגונים האוספים מידע לתביעות כנגד חיילי צה"ל בחו"ל.

למעלה מ-83% מהישראלים ממשלת ישראל צריכה לעצור מימון אירופי מארגונים המסייעים בכניסת מסתננים לישראל. כמעט 70% מהישראלים השיבו כי ממשלת ישראל צריכה לעצור מימון אירופי של ארגונים העותרים לבג"צ כנגד הריסת בתי מחבלים.

נתון מרכזי נוסף הוא שכמעט 70% מהישראלים טוענים שמעורבות האיחוד האירופי באופן חד צדדי בפוליטיקה בישראל פוגעת בתדמית האיחוד בעיניהם.