יעקב ברדוגו
יעקב ברדוגו צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

ארגון 'חזון לאומי' הפגיש לשיחת אחד על אחד את העיתונאי ד"ר אבישי בן חיים והפרשן יעקב ברדוגו. השיחה עסקה בנושא ישראל הראשונה והשנייה ומערכת הבחירות.

במהלך השיחה דיברו השניים על מערכת המשפט וברדוגו חשף כי הוא פוחד ממנה: "אני אאבק ואסכן את עצמי, ואני מסכן את עצמי במאבק נגד הכוחות הקשים האלה. אני חושש כל הזמן מידה הארוכה של ההגמוניה, של האוליגרכיה המשפטית והפרקליטות. אני חושש ממנה למרות שהם מדברים איתי הרבה".

השניים דיברו גם על גדעון סער ומפלגת תקווה חדשה. בן חיים: "הקמפיין של גדעון סער היום הוא קמפיין מזעזע. כל המסר של מפלגת גדעון סער זה אנטי הליכוד העממי. מפלגה מבאסת עם מסר מבאס". על כך השיב ברדוגו: "מפלגה עלובה".

על השאלה מדוע סער לא מצליח להתרומם בסקרים השיב ברדוגו: "סער הוא לא מהחומר של ראשי ממשלה. לדעתי הוא קרוב יותר לאחוז החסימה, הפרויקט קרס. כי יש לו תדמית של פקיד שהוא לא הצליח לשנות אותה. סיבה נוספת - זו מפלגת עריקים. כשזה פקיד ועריק אתה לא יוכל למכור סיפור מנהיגותי לציבור".

על השאלה מי המועמד הבולט הבא בתור אחרי תקופת נתניהו אמר ברדוגו: "בעיניי שני הטוענים לכתר הם נפתלי בנט ויוסי כהן. לרון דרמר יש יכולות אבא אבן ענקיות, לדעתי הוא אפילו גדול ממנו. הוא שחקן על במגרש אבל הוא לא יודע להתחבר לתוך ההמונים. הוא אחד האנשים החכמים ביותר והמבינים ביותר פוליטיקה וסדרי שלטון".

במהלך השיחה אמר ברדוגו כי לדעתו הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט עשה טעות כשלא הצטרף לליכוד וחשף כי הוצע לו להיות מספר 2 ברשימה ומועמד לשר הביטחון. בתגובה שאל בן חיים את ברדוגו האם הוא יודע בוודאות שהייתה לו הצעה כי בעבר הידיעה הזו הוכחשה. בתשובה השיב ברדוגו: "אני בדרך כלל לא אומר דברים שאני לא יודע. אני אומר לך שהייתה לו הצעה בידיים להיות מספר 2 בליכוד".