פריז
פריז Flash 90

ראש ממשלת צרפת, ז'אן קסטקס, הודיע כי על פריז וסביבותיה יוטל סגר כללי החל מיום שישי, לאחר שמספר הנדבקים בנגי, הקורונה עלה בצורה משמעותית בימים האחרונים ובתי החולים בעיר עומדים על סף קריסה.

על פי הודעת קסטקס, הסגר יוטל יעל פריז עצמה ועל 15 אזורים נוספים הסמוכים או צמודים לעיר הבירה הצרפתית, וימשך לפחות ארבעה שבועות ויתכן כי אף יותר.

במסגרת הסגר ייסגרו כל העסקים הלא חיוניים בכל 16 האזורים, כאשר האזרחים יוכלו לרכוש רק מוצרים חיוניים שיכללו בנוסף למזון ותרופות גם ספרים ומוזיקה על מנת לסייע להם לעבור את הסגר בבתיהם.

היציאה מחוץ לבית תוגבל למרחק של 10 ק"מ כך שהתושבים לא יוכלו לצאת מאזור המגורים שלהם או מהעיר, והם יידרשו לעבוד מהבית למשך ארבעה ימים לפחות מתוך חמישה ימי עבודה. בתי הספר יישארו פתוחים.

"ההתקדמות של מגפת הקורונה בצרפת מואצת באופן ברור. זה נראה יותר ויותר כמו גל שלישי", אמר קסטקס.

ביום שלישי רשמה צרפת מעל 29 אלף נדבקים חדשים וביום רביעי מעל ל-38 אלף נדבקים, מה שהביא את מספר המאושפזים בבתי החולים כמעט לשיא מאז פריצת המגיפה וגרם לבתי החולים בפריז להעביר חלק מהמאושפזים לבתי חולים אחרים באזור.

לדברי רשויות הבריאות במדינה, צרפת סובלת בעיקר מהתפשטות המוטציה הבריטית שהתפרצה במדינה. גם הנשיא עמנואל מקרון אמר לאחר פגישה שקיים ביום רביעי עם צוותים רפואיים כי "המצב קריטי. זה הולך להיות קשה מאוד עד אמצע חודש אפריל".

עם מעל ל-4 מיליון נדבקים מאז תחילת המגיפה, צרפת נמצאת במקום השישי בעולם במספר הנדבקים בקורונה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו