הפלסטינים: נבלום ייהוד ירושלים

ראש הממשלה הפלסטיני נפגש עם תושבי שייח' ג'ראח והתחייב לפעול לחיזוק עמידתם האיתנה כדי לבלום את "הייהוד".

דלית הלוי - ערוץ 7 , ה' בניסן תשפ"א

הפלסטינים: נבלום ייהוד ירושלים-ערוץ 7
מוחמד אשתיה
צילום: Nasser Ishtayeh/Flash90

מוחמד אישתיה, ראש ממשלת הרשות הפלסטינית, אומר כי הפעילות של ישראל בשכונת אל-שייח' ג'ראח בעיר "אל-קודס הכבושה" שתכליתה לרוקן אותה מתושביה (הערבים) היא "פשע המתקיים במסגרת סדרת הפשעים שהיא (ישראל) מבצעת נגד עמנו הפלסטיני".

הדברים נאמרו בפגישה עם משלחת המייצגת משפחות משכונת אל-שייח' ג'ראח, בה השתתף השר הפלסטיני לענייני ירושלים פאדי אל-הדמי, והם מתייחסים לדיווחים בדבר כוונת ישראל לפנות בצו בית המשפט משפחות פלסטיניות.

סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית "וופא" מסרה, כי בפגישה נידונה "ההתקפה ההתנחלותית ההתפשטותית החותרת לסלק אותם (התושבים הערבים בשכונת אל-שייח' ג'ראח) מבתיהם ולגרש אותם".

"אנו נעקוב אחר המצב בשכונת אל-שייח' ג'ראח בכל הבמות הבינלאומיות ואחר הפעילות הישראלית המכוונת לפגוע בנוכחות הפלסטינית בכל האדמות הפלסטיניות ובכלל זה אל-קודס", אמר אישתיה.

אישתיה אמר עוד בהקשר זה: "לא נחסוך מאמצים בחיזוק העמידה האיתנה של בני עמנו באל-קודס בכל האמצעים והיכולות הקיימים, ואנחנו נעקוב אחר המצב עם אחינו בירדן ונשאר איתם בקשר מתמיד בנושא זה".

הוא הפנה קריאה לקהילה הבינלאומית לעמוד באחריותה ולהפעיל לחץ על ישראל להפסיק את המדיניות החותרת "לגירוש" תושבי אל-שייח' ג'ראח מבתיהם בהדגישו כי הרשות הפלסטינית תפעל נגד "הייהוד" של העיר.