סמ"ר יונתן גרנות
סמ"ר יונתן גרנותצילום: דובר צה"ל

קרובת משפחתו של לוחם הנח"ל מ', שירה למוות בשוגג בחברו, סמל ראשון יונתן גרנות ז"ל, סיפרה אתמול (חמישי) לראשונה על החרטה העמוקה שהוא חש מאז התאונה, ועל מצבו הנפשי הקשה.

"הוא משווע לסליחה", צוטטה בחדשות 12 י', דודתו של סמל ראשון מ'. "הוא מבקש לחבק, להגיד שהוא מצטער. זה לא נתפס עבורו".

"זה אסון גדול", הוסיפה קרובת משפחתו. "אנחנו לא יודעים מה קרה, לא היו פרטים, והבנו רק שיונתן נפגע. וזהו - העולם שלנו התהפך והעולם שלהם נהרס".

היא הוסיפה כי מ' נמצא במצב נפשי קשה, וכי הוא התמוטט כמה פעמים. "הוא לא ישן, הוא לא אוכל, הוא על כדורים פסיכיאטריים", סיפרה. "הוא ננעל בהתקף חרדה, בדיון הקודם הוא פשוט איבד לי הכרה בידיים".

אתמול הוגש כתב אישום נגד החייל היורה בעבירה של המתה בקלות דעת.

על פי כתב האישום, הלוחם לא עבר הכשרה על הרובה החצי אוטומטי מסוג "רוגר", ולא הכיר את מנגנוני התפעול והירי שלו. ביום האירוע התבצע מטווח ברוגר, ובשלב מסוים ניגש הלוחם אל שורת נשקים שהייתה תחת שמירה ונטל אחד מהם. הוא עשה זאת כי הסתקרן מכוונת שהותקנה על הנשק, ורצה להתבונן דרכה.

הוא הרים את הרוגר בלי לבדוק אם הוא טעון, החזיק בו במקביל לקרקע וכיוון לגבעה בשטח המחנה. הוא התבונן דרך הכוונת, לחץ על ההדק ובעקבות כך אירעה נקירה, והכדור שיצא פגע בראשו של סמ"ר יהונתן גרנות ז"ל. הוא נפצע אנוש, ומאוחר יותר נפטר מפצעיו.