מאיר חביב
מאיר חביב צילום: לשכת חבר הפרלמנט

אל מטוסו של נשיא המדינה ראובן ריבלין שחזר אתמול (חמישי) מפריז לישראל הצטרף חבר הפרלמנט הצרפתי מאיר חביב.

חביב ביקש להגיע לישראל וקנה כרטיס מ''אל-על'', במחלקת עסקים, כדי להגיע לארץ במטוסו של ריבלין והרמטכ''ל אביב כוכבי שסיימו מסע מדיני באירופה.

חביב שוחח עם הנשיא במהלך הטיסה וסיפר לפמלייה: "אני אוהב את ריבלין כמו ילד שלי וגם ביבי כמו ילד שלי, אבל הם לא אוהבים אחד את השני. לא תמיד הילדים שלך אוהבים אחד את השני".

כאמור, הנשיא ראובן ריבלין והרמטכ''ל אביב כוכבי שבו לישראל אמש בתום מסע מדיני שנמשך שלושה ימים בגרמניה, אוסטריה וצרפת. השניים ביקשו לרתום את מנהיגי המדינות למאבק הישראלי בתוכנית הגרעין של איראן, לבקש את סיועם בהשבת הבנים מרצועת עזה ולפעול נגד חקירת ישראל בהאג.

ריבלין וכוכבי
ריבלין וכוכבי צילום: חזקי ברוך

במהלך טיסתו לפריז שוחח הנשיא ריבלין עם העיתונאים במטוס והתייחס לסיום תפקידו כנשיא הצפוי ב-10 ביולי, "אחרי העשירי ביולי אהיה הנשיא העשירי של מדינת ישראל והנשיא לשעבר. אדם צעיר שכל עתידו לפניו".

"אני אתייעץ עם הנכדים מה עליי לעשות. אשאר בירושלים עד סוף חיי ואגור כמו שתמיד חלמתי אל מול חומות העיר העתיקה", סיפר הנשיא וציין כי מכר את דירתו הפרטית בשכונת יפה נוף בבירה.

בעניין בחירתו של הנשיא הבא אמר ריבלין, "אני בטוח שהנשיאה או הנשיא הבא יהיו ראויים להחליף אותי". הנשיא ריבלין צפוי עוד טרם עזיבתו את התפקיד לצאת לביקור מדיני נוסף בארה"ב ובמדינות נוספות באירופה.