סקר אחרון - בחירות 2021
סקר אחרון - בחירות 2021 צילום: דיירקט פולס

סקר אחרון של מכון ''דיירקט פולס'' במערכת הבחירות הרביעית מעניק 53 מנדטים לגוש תומכי נתניהו, ועם מפלגת ימינה נתניהו יכול להגיע ל-61 האצבעות שיאפשרו לו להקים ממשלה.

נראה כי בשונה מהסבבים הקודמים, בימין הפיקו את הלקחים ודאגו לא לשרוף אף קול. ימינה, גם אם לא התכוונה לכך, הפכה להיות סוכנת שמירה על מנדטים של הימין מרכז, שמאז פרישת כחלון לא מצאו בית פוליטי מתאים.

מפלגות מרצ והעבודה נמצאות בסכנה ועלולות ליפול מתחת לאחוז החסימה אם אחוזי ההצבעה יעלו דרמטית. ב"דיירקט פולס" אומרים כי הקרב בין השתיים צפוי להיות אחת מהדרמות הגדולות של מערכת הבחירות הנוכחית.

נתניהו אצל איתי לוי בהיכל מנורה דוברות הליכוד

על פי הסקר, הליכוד עם 32 מנדטים, יש עתיד זוכה ב-17 מנדטים וסיעת ש"ס מקבלת תשעה מנדטים. ישראל ביתנו עם תשעה מנדטים, ימינה עם 8 ותקווה חדשה של גדעון סער נחלשת לשבעה מנדטים בלבד.

מפלגת כחול לבן עולה לשבעה מנדטים, הרשימה המשותפת עם שבעה וגם יהדות התורה זוכה במנדט השביעי.

מפלגת הציונות הדתית מקבלת חמישה מנדטים בסקר, העבודה, מרצ ורע''מ מקבלות כל אחד ארבעה מנדטים. המפלגה הכלכלית של ירון זליכה לא עוברת את אחוז החסימה עם 1.3%.

בחלוקה לגושים, מפלגות ''רק לא ביבי'' מקבלות 55 מנדטים, גוש תומכי נתניהו עם 53, סיעת ימינה עם שמונה מנדטים ומפלגת רע''מ עם ארבעה מנדטים.

המדגם האחרון לבחירות 2021 נערך על ידי שלמה פילבר וצוריאל שרון באמצעות Direct Polls LTD, בתאריכים ה- 17 עד ה- 18 במרץ 2021, באמצעות מערכת דיגיטלית בשילוב פאנל, בקרב 6,436 משיבים בוגרים (18+) מכלל האוכלוסייה בישראל לרבות דוברי ערבית, רוסית והחברה החרדית. טעות הדגימה הסטטיסטית 1.2%+- בהסתברות של 95%.

לא נזוז אחורה, אנחנו הקטר של ישראל ימינה

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו