נתניהו היה בדרכו לבנט- והתחמק מעימות

ראש הממשלה תכנן להגיע אל ביתו של נפתלי בנט. יו"ר ימינה הכין כיסאות ועוגה כדי שיבוא לעימות ולפי שעה נראה שנתניהו התחרט.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ו' בניסן תשפ"א | עודכן: 12:55

נתניהו היה בדרכו לבנט- והתחמק מעימות-ערוץ 7
נתניהו התחרט? מקבלים את ציוד האבטחה מול ביתנו של בנט
צילום: ימינה

ראש הממשלה בנימין נתניהו תכנן היום (שישי) להגיע אל הגינה מול ביתו של נפתלי בנט, יו"ר מפלגת ימינה, ככל הנראה כדי לקרוא לבנט להתחייב לא להקים ממשלה עם יאיר לפיד.

יו"ר ימינה בנט קרא לנתניהו לבוא לעימות, הכין עוגה ושתי כורסאות. ראש הממשלה התחרט ככל הנראה והחליט שלא להגיע.

בנט סיפר: ''הבוקר קמנו לפלוגות של משטרה ושב"כ מול הבית. מסתבר שנתניהו הולך לעשות גימיק, לבוא עם חוזה לחתימה... אני לא חותם על שום דבר כי אני לא עובד אצל נתניהו אלא עובד אצל אזרחי ישראל.

''אני מזמין נתניהו לדיבייט, שיגיד מתי ונגיע. נדבר על הממשלה שלנו שתטפל בנגב מול ההזנחה של הממשלה שלך, נדבר על הממשלה שלנו שתוריד מיסים מול העלאת המיסים אצלך, ממשלה שלנו שתוריד מחירי דיור מול הזינוק אצלך, על הכל נדבר, תגיע, רק תגיד את השעה'', כך בנט.

כאמור, במפלגת ימינה הכינו עוגה ושתי כורסאות עבור העימות בין שני המנהיגים. ״נתניהו רצה להטריל, וברח ברגע האחרון. הדיבייט מוכן, הכיסאות מחכים, ממה הוא מפחד?״, שאלו.

היערכות האבטחה מול ביתו של בנט
צילום: ימינה

היערכות האבטחה מול ביתו של בנט
צילום: ימינה

סקר אחרון של מכון ''דיירקט פולס'' במערכת הבחירות הרביעית מעניק 53 מנדטים לגוש תומכי נתניהו, ועם מפלגת ימינה נתניהו יכול להגיע ל-61 האצבעות שיאפשרו לו להקים ממשלה.

נראה כי בשונה מהסבבים הקודמים, בימין הפיקו את הלקחים ודאגו לא לשרוף אף קול. ימינה, גם אם לא התכוונה לכך, הפכה להיות סוכנת שמירה על מנדטים של הימין מרכז, שמאז פרישת כחלון לא מצאו בית פוליטי מתאים.

מפלגות מרצ והעבודה נמצאות בסכנה ועלולות ליפול מתחת לאחוז החסימה אם אחוזי ההצבעה יעלו דרמטית. ב"דיירקט פולס" אומרים כי הקרב בין השתיים צפוי להיות אחת מהדרמות הגדולות של מערכת הבחירות הנוכחית.

על פי הסקר, הליכוד עם 32 מנדטים, יש עתיד זוכה ב-17 מנדטים וסיעת ש"ס מקבלת תשעה מנדטים. ישראל ביתנו עם תשעה מנדטים, ימינה עם 8 ותקווה חדשה של גדעון סער נחלשת לשבעה מנדטים בלבד.

מפלגת כחול לבן עולה לשבעה מנדטים, הרשימה המשותפת עם שבעה וגם יהדות התורה זוכה במנדט השביעי.

מפלגת הציונות הדתית מקבלת חמישה מנדטים בסקר, העבודה, מרצ ורע''מ מקבלות כל אחד ארבעה מנדטים. המפלגה הכלכלית של ירון זליכה לא עוברת את אחוז החסימה עם 1.3%.

בחלוקה לגושים, מפלגות ''רק לא ביבי'' מקבלות 55 מנדטים, גוש תומכי נתניהו עם 53, סיעת ימינה עם שמונה מנדטים ומפלגת רע''מ עם ארבעה מנדטים.

המדגם האחרון לבחירות 2021 נערך על ידי שלמה פילבר וצוריאל שרון באמצעות Direct Polls LTD, בתאריכים ה- 17 עד ה- 18 במרץ 2021, באמצעות מערכת דיגיטלית בשילוב פאנל, בקרב 6,436 משיבים בוגרים (18+) מכלל האוכלוסייה בישראל לרבות דוברי ערבית, רוסית והחברה החרדית. טעות הדגימה הסטטיסטית 1.2%+- בהסתברות של 95%.