נתניהו ל"כול אל ערב": זו אי הבנה, חוק הלאום נועד מול מהגרים לא מול ערבים

בראיון לעיתון ערבי ישראל אמר נתניהו, כי חוק הלאום אינו מכוון נגד הציבור הערבי אלא כדי למנוע הגירה בלתי חוקים של זרים למדינה.

דלית הלוי - ערוץ 7 , ז' בניסן תשפ"א

נתניהו ל"כול אל ערב": זו אי הבנה, חוק הלאום נועד מול מהגרים לא מול ערבים-ערוץ 7
בנימין נתניהו
צילום: Marc Israel Sellem/POOL

ראש הממשלה בנימין נתניהו מבהיר במסר לציבור הערבי בישראל, כי חוק הלאום אינו מכוון נגדם אלא כדי למנוע הגירה בלתי חוקית.

בראיון לעיתון הערבי ישראלי "כול אל-ערב" אמר נתניהו, כי "חוק הלאום לא חוקק נגד הערבים, אלא נגד כניסת פליטים אפריקנים לישראל באופן בלתי חוקי".

נתניהו הוסיף ואמר, כי "חוק הלאום אינו מבטל את השפה הערבית, על אף שהשפה העברית היא השפה הרשמית בישראל ואולם לא על חשבון השפה הערבית".

לדבריו, "החוק קובע, מדינת ישראל היא מדינת הלאום היהודית, ואולם קיימים חוקים רבים אחרים אשר מדגישים, כי לכל אזרחי המדינה זכויות שוות".

נתניהו הדגיש, כי מצב דומה קיים במדינות דמוקרטיות רבות, ובהן אירופיות, וכי מהות החוק לא פורשה נכון. בהקשר זה, ציין נתניהו, כי ממשלת ישראל הקצתה תקציב גדול לפיתוח החברה והישובים הערבים, וכעת נידונה הקצאת 21 מיליארד ש"ח לקידום החינוך, התשתית, התחבורה ועוד.

"כל זה אינו תעמולת בחירות שהחלה כעת. אני פועל מזה זמן, ובפרט ב-11 השנים האחרונות מתוך אמונה שהערבים והיהודים וכל אזרחי המדינה חייבים לחיות בשיוויון, שלום ואחווה", אמר נתניהו.

"חוק הלאום אינו אומר שישראל היא מדינה ליהודים בלבד, אלא היא מדינת הלאום של העם היהודי, אך היא מדינה של כל אזרחיה, ומעניקה להם זכויות שוות. החוק אינו נגד אזרח כלשהו של המדינה".