הרב יגאל קמינצקי
הרב יגאל קמינצקיצילום: ערוץ 7

למעלה מ-200 שיעורי תורה נערכו בשבת האחרונה בקהילות ברחבי הארץ, בהשתתפות אלפי משתתפים, תחת הכותרת "מדינה יהודית – צו השעה''.

השיעורים, שהתקיימו מנהריה ועד אילת, נגעו ב"סוגיות המצויות בציפור נפשה של האומה – הגיור הממלכתי, מעמד המשפחה, מעמד הרבנות הראשית, השבת הציבורית ועוד", ועסקו באחריות הציבור על צביונה היהודי של מדינת ישראל.

בין הרבנים אשר העבירו שיעורים: הרב שמואל אליהו, הרב שלמה אבינר, הרב אליקים לבנון, הרב יגאל קמינצקי, הרב דוד דודקביץ, הרב יואל קטן, הרב יגאל שפרן, ועשרות רבנים נוספים.

הרב יגאל קמינצקי כתב לרבנים לקראת השבת: "בימים אלו שבהם זהותה היהודית של המדינה נמצאת בסכנה עצומה, ולפני מערכת בחירות גורלית, אנו מקדמים יוזמה משותפת של רבנים רבים מכל רחבי הארץ במטרה לרומם את התודעה הציבורית להבנת האחריות הציבורית המוטלת עלינו וגודל השעה".

הרב קמינצקי הזכיר את פסיקת בג"צ הגיור שהיתה לדבריו "מכה בפטיש" לזיהוי סכנת הפיכת מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה. עוד הוסיף הרב כי "לא עת לחשות. 'אם החרש תחרישי לעת הזאת רווח והצלה יעמוד ליהודים ממקום אחר'. ה' יגאל אותנו, השאלה אם מתוך קידוש השם או חילול השם".

כמו כן ביקש הרב קמינצקי מהרבנים "להתריע על סכנה זו בדרשת שבת גדול שהוקדמה לשבת ויקרא. שנזכה ל'עוצו עצה ותופר דברו דבר ולא יקום כי עמנו אל'. בשם ה' עושים ומצליחים".