נורבגיה
נורבגיה צילום: iStock

לא רק בישראל פוליטיקאים מפרים את מגבלות הקורונה שהם עצמם הטילו על הציבור: משטרת נורבגיה פתחה בחקירה נגד ראש ממשלת נורבגיה, ארנה סולברג, לאחר שהתברר כי הפרה את ההנחיות וההגבלות שממשלתה פירסמה בעקבות מגיפת הקורונה, וחגגה את יום הולדתה עם מספר גבוה יותר של בני אדם מהמותר.

על פי רשת הטלויזיה הנורבגית NRK המשטרה פתחה בחקירה נגד ראש הממשלה לאחר שזו כינסה 13 חברי משפחה בעיירת הסקי גיילו בסוף חודש פברואר על מנת לציין את יום הולדתה ה-60, בעוד מגבלות הקורונה מתירות התכנסות של עד עשרה אנשים בלבד באירוע פרטי במקום סגור.

על פי הדיווח, 13 בני המשפחה התכנסו בערב יום ההולדת של סולברג במסעדה בעיירת הסקי, אך ראש הממשלה עצמה נאלצה להיעדר מהאירוע עקב בדיקה רפואית שעברה. עם זאת, למחרת שוב עברה על פי הדיווח סולברג על הנחיות הקורונה כאשר כינסה 14 בני משפחה וחברים קרובים בדירתה ל"ערב סושי" לרגל יום הולדתה, ארבעה אנשים מעל המגבלה המותרת על פי החוק הנורבגי לתקופת הקורונה.

סולברג עצמה פירסמה בעמוד הפייסבוק שלה פוסט בו הודתה כי אכן הפרה את מגבלות הקורונה והתנצלה על כך. "צר לי שמשפחתי ואני הפרנו את תקנות הקורונה, זה לא היה צריך לקרות לעולם. כמובן שהיינו צריכים לעקוב אחר כל ההמלצות, כפי שביקשתי שתעשו. אני במיוחד חושבת על כל אלו שנאלצו לבטל דברים שציפו להם, יום הולדת עם חברים לכיתה, חגיגה עם חברים או כל דבר אחר שחשוב. אני מבינה את כל אלו שכועסים ומאוכזבים מכך. טעיתי, ועל כך אני רוצה לומר שאני מצטערת", כתבה סולברג.

בעקבות הודאתה של ראש הממשלה, הודיעה המשטרה המקומית כי בתום החקירה היא תעביר את המלצותיה לתביעה המקומית, שתקבע האם להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה על הפרת החוק וסיכון חיי אדם. "על רקע המידע שצץ בעיתונות, יחד עם הצהרותיה של ראש הממשלה עצמה, החליטה המשטרה לפתוח בחקירה הקשורה להפרה אפשרית של תקנת המחלות הזיהומיות.

העניין יבדק על ידי התביעה בנוגע לסנקציות משפטיות אפשריות", נמסר בהודעת המשטרה. גם גולשים רבים תקפו את ראש הממשלה על הפרת תקנות הקורונה שהיא עצמה אחראית להן. "אם ראש הממשלה, עם המוני יועצים, אינה מצליחה להבין את הכללים, זה לחלוטין לא סביר לצפות מהאדם הממוצע שיעשה זאת" כתב אחד ממשתמשי הטוויטר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו