הרב ד"ר יואל בן נון
הרב ד"ר יואל בן נון צילום: חזקי ברוך

'שתיית' קולות היא בושה וחרפה!

בני אדם אינם כוס תה ולא קפה, גם לא קולה – מי שמתייחס כך אל אזרחי ישראל חשוב מאד להוכיח לו שכולנו בני אדם, אזרחים עצמאיים, מתלבטים ומחליטים – אל תתנו את הקול שלכם ל'קשית' של 'שתיין'!

הנאמנות המוחלטת של סמוטריץ ובן-גביר לנתניהו מתבטאת בהסכם העודפים עם הליכוד ובשריון מקום (28) גם ברשימת הליכוד, ופירוש הדבר הוא שבראש המפלגה הזאת עומד נתניהו ולא סמוטריץ, בניגוד לכל מה שאומרים וכותבים רבנים חשובים ובראשם הרב דרוקמן על עולם הערכים התורני המושלם של המפלגה הזאת.

כל זה מתרחש מאחורי הקלעים כבר זמן רב בשיחות טלפון מיוחדות ובשליחים אישיים בין נתניהו לבין הרב דרוקמן, אבל עכשיו זה רשמי וגלוי. גם החיבור עם הקנאים שלמדו משפטים, ועם חצרות חב"ד וחרדים, איננו תואם את השקפת העולם התורנית-ציונית ואת הערכים של הציבור הציוני-דתי.

אחד היתרונות הגדולים של ההצבעה הדמוקרטית, השוויונית והחופשית גם יחד, הוא הפרגוד, שמאחוריו כל אזרח חופשי בהצבעתו, ואי אפשר להכתיב לו פתק הצבעה – לכן, אינני אומר ואינני ממליץ לשום אדם מה להצביע – רק אל תתנו 'לשתות' אתכם!

מי שמחליט שלא להצביע חותם בהחלטתו זו על תוצאות הבחירות, כלומר, הקול שלו מתחלק בין כל המפלגות, היהודיות, הישראליות והערביות!

זאת המשמעות היחידה של הימנעות מהצבעה, שהיא כמובן לגיטימית כשלעצמה. אם אתם מתלבטים מאד בין שתי אפשרויות הצבעה או שלוש – לכו להצביע, ותחליטו ברגע אחד מאחורי הפרגוד, כי אחרת, הקול שלכם יתחלק לכל המפלגות לפי האחוזים, גם למפלגות שרחוקות מאד מלייצג אתכם – מוטב להכריע בין הקרובים לכם, ולא לתת מחצית מהקול שלכם, לרשימות שמצהירות בגלוי על שאיפתן 'למחוק' או 'להשפיל' אתכם ואת עולם הערכים שלכם – זו זכות גדולה מאד, לכו להצביע!

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו