הקומיקאים
הקומיקאים צילום: קובי פינקלר

תיאטרון חיפה היה הראשון להרים את דגל החזרה לשיגרת ההצגות באולמות. ראינו זאת לפני שבועיים בהצגה שוק המציאות ואמש (מוצ"ש), בהצגה המיתולוגית 'הקומיקאים'.

זו היתה בהחלט הצדעה לשני ענקי הבמה העברית, שלמה בראבא ומוני מושונוב . השניים שפיתחו כל אחד בזכות עצמו, גם קריירה מרשימה בתיאטרון, בטלוויזיה ובקולנוע, חוזרים לשתף פעולה על במת תיאטרון חיפה, בו החלו את דרכם לפני 40 שנה.

ההצגה החדשה/ישנה מבוססת על המחזה של ניל סיימון, מכותבי הקומדיות הגדולים בעולם,כשלשני השחקנים הללו מצטרף גם הדור הבא מיכאל מושונוב, שמשחק לראשונה על במה אחת עם אביו, יחד עם השחקניות סיגלית פוקס( אחות סיעודית) ונועה טסה ( האחות מההצגה מי הבא בתור).

נאמר מראש. הקומדיה המופתית של ניל סיימון, "קומיקאים", כמו נכתבה עבור הצמד האיקוני, בראבא ומושונוב.

במרכזה צמד הקומיקאים האמריקני, לואיס וקלארק, מי שהיו מלכי הקומדיה והשליטים הבלתי מעורערים של במת הוודוויל. במשך 43 שנות קריירה משותפת, גרמו השניים לקהל לשאוג מצחוק ואז נפרדו בכעס מבלי להביט לאחור.


אחרי נתק של יותר מעשור, משכנע אחיינו הצעיר של קלארק את דודו לאחד כוחות עם לואיס לטובת מחווה טלוויזיונית לכוכבי העבר. המפגש המחודש טעון במשקעים וחשבונות שצפים ומשבשים את החזרות, המלוות בהתנגשויות רוויות הומור. האם כוחה של שותפות יוצאת דופן וכשרון קומי נדיר, ימוססו שנים של טינה ועוינות?

מוני מושונוב בתפקיד כוכב העבר ,יחד עם שלמה בראבא שאף הוא כוכב העבר בברודויי, יוצרים שוב קומדיה הנוגעת בהומור וברוך בנושאים על זמניים כמו חברות, זקנה ועולם שממשיך לשעוט קדימה ויהי מה.

מצחיק, שנון ו.. מוני ובר אבא. אין מה להוסיף. גדולים מהחיים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו