בנט לערוץ 7: לעולם לא אתן יד לכך שלפיד יהיה ראש ממשלה כי עמדותיו הפוכות לשלי

יו"ר ימינה דוחה בשיחה עם ערוץ 7 את טענותיו של ראש הממשלה לפיו בכוונתו ללכת לממשלה בראשות לפיד. "אפילו לא ברוטציה", הוא מבהיר

ערוץ 7 , ח' בניסן תשפ"א

בנט לערוץ 7: לעולם לא אתן יד לכך שלפיד יהיה ראש ממשלה כי עמדותיו הפוכות לשלי-ערוץ 7
נפתלי בנט
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר ימינה, שר הביטחון לשעבר ח"כ נפתלי בנט מתחייב היום (ראשון) בשיחה עם ערוץ 7 כי לא יתן יד להקמת ממשלה בראשה יעמוד יו"ר "יש עתיד", יאיר לפיד.

"אני איש ארץ ישראל מבטן ומלידה", אמר בנט לערוץ 7, "כפי שכבר התחייבתי: לא אתן ידי לממשלה בראשות לפיד, גם לא ברוטציה, כי אני איש ימין. נקודה".

יו"ר ימינה הוסיף והדגיש את הדברים לנוכח אמירותיו האחרונות של ראש הממשלה נתניהו, "לעולם לא אתן יד לכך שלפיד יהיה ראש ממשלה כי עמדותיו הפוכות לשלי".

הבוקר האשים נתניהו את בנט בראיון לפודקאסט "ברדוגו על הבוקר" ב-"ישראל היום", כי בכוונתו להקים ממשלה בשותפות עם יאיר לפיד, ובכך למעשה להעביר קולות ימניים לשמאל.

"בנט מעביר קולות מימין לשמאל. אתם תקבלו את בנט כשר בממשלת לפיד אם תצביעו לו. אתמול באולפן הוא חיבק את גדעון סער ואמר שהם יהיו יחד בקואליציה. סער אומר שהוא לא יהיה בקואליציה עם נתניהו, אז זה אומר שבנט יילך בסוף עם לפיד", טען נתניהו.

ראש הממשלה הוסיף כי בנט "לא מסוגל לומר שהוא ילך איתנו לממשלת ימין. ממשלה של לפיד, סער ובנט לא יציבה והיא תתפרק מהר ונלך שוב לבחירות. תצביעו לי ותהיה ממשלה יציבה וחזקה ולא יהיו עוד בחירות בקרוב".

בעיתון ישראל היום נחשפה הבוקר תכנית מתואמת בין מפלגת הציונות הדתית לליכוד להעברת קולות מבנט לסמוטריץ' בכוונה לחזק את המפלגה.

גורמים פוליטיים סיפרו כי מטרת התוכנית היא לנסות להשוות את מספר המנדטים של הציונות הדתית בהנהגתו של בצלאל סמוטריץ' לזה של ימינה בראשות נפתלי בנט, ואם ניתן - אף לעקוף אותו.