עומרי כהן
עומרי כהן צילום: דורון עדות

כבר מגיל חמש עשרה חלם עומרי כהן על עולם המוזיקה, ועכשיו, בגיל שלושים ושלוש, הוא החליט שהגיע הזמן להתחיל להוציא חומרים החוצה. הבוקר הוא משחרר סינגל חדש בשם 'פרחים לבנים', ומספר לערוץ 7 על המסע בעקבות החלום.

"כשסיימתי לעבוד על אלבום הרגשתי שמשהו בו עדיין לא מספיק בשל, והחיפוש אחרי שותפים שילכו איתי בדרך הזאת הפגיש ביני לבין רפי קריספין, שהוא מפיק מוסיקלי ומנהל אומנים שבין השאר גילה את אמיר דדון".

"רפי שמע, התחבר ועזר לי לדייק את היצירה שלי ובכלל אותי כאמן, ומאז אנחנו עובדים ביחד וב"ה התוצאות מדהימות. חלק מהשירים רפי שלח לדדון שהיו לו הערות בונות שממש מקדמות אותי, ובשיר שלי "כמעט שקוף" אפילו הייתה לי הזכות שאמיר יקליט קולות והוא גם נתן רעיונות להפקה. לא יכולתי לבקש אנשים יותר טובים לעבוד איתם וזה סוג של נס מבחינתי".

הגיל והכיפה שעל ראשו של כהן מסמנים אותו כיוצא דופן בשורת האומנים הצעירים שמנסים לפרוץ כעת את דרכם, אך הוא בטוח שהדבר רק לטובה. "אני שמח שזה מה שקרה ושפגשתי את מי שפגשתי בזמן שפגשתי" הוא משיב לסוגיית הגיל, "כי זה מדייק אותי למה שעובד היום במוזיקה מבחינת טקסטים, לחנים וההגשה שלהם, כנראה שהתהליך הזה הביא אותי למקום יותר בוגר ושלם".

ולגבי הכיפה, הוא משוכנע שהיא לא מתייגת אותו ולא פוסלת אותו. "זה נכון שיש יותר ויותר אומנים דתיים שהגיעו ללב המיינסטרים כמו ישי ריבו, חנן בן ארי ועוד, אבל בלי קשר לזה שהם דתיים הם יוצרים וזמרים מעולים ומוכשרים שמביאים משהו חדש. אני מאמין שמי שיושב בישיבות פלייליסט כאלו ואחרות יודע לזהות כישרון ואיכות ולתת לו את הבמה".

על השיר החדש, 'פרחים לבנים', הוא מספר כי הוא מסוג השירים שנכתבו בזמן ממש קצר. "השיר פשוט יצא החוצה, בלי הרבה מחשבות למה יגידו או אם זה מספיק מדויק, זה היה הכי טבעי. בד"כ כשאני מתחיל לעבוד על שיר אני מקליט את עצמי בטלפון כדי להרגיש את השיר, וזה היה הפעם הראשונה ששמעתי שיר שלי ועלו לי דמעות. בנקודה הזאת הבנתי שהשיר הזה צריך לצאת החוצה, למרות שכבר עבדנו על שיר אחר בכלל, משהו בכנות שלו כבש אותי".

"פרחים לבנים הם ציור מטאפורי של הרצון שלי להגן לשמור ולאהוב את הילדים שלי שיגדלו ויפרחו, למי שיש ילדים בטח ישים לכמה זמן אנחנו מקדישים ללחשוב עליהם ולהתפלל עליהם".

פרחים לבנים

עיניים בוחנות כל דיבור וכל תגובה
אסור לטעות, להתבלבל, שתמיד תהיה תשובה
בנדנדה דוחף גבוה עד לעננים
שם ציפורים פורסות כנפיים דואות למרחקים

תמיד אהיה שם לחבק קרוב אל החזה
לשמוח עם כל צעד, רק תנסה
משתדל לא להפריע, משקה ומתפלל
ואם הפחד שוב יופיע
תן לי יד, אשאר אם תרצה

פרחים לבנים ששתלתי בליבי
יפיצו אור בוהק אל תוך הלילה
למד אותי לגונן ולאהוב
כמו שאני מרגיש קרוב אליך

לחיים רטובות, אל תישבר כל כך מהר
תראה בסוף נצליח, לא נעלם יותר
גם אם לפעמים יורדות דמעות, נאסוף אותן ביחד
ואיתן בסוף נפיל חומות, יעלם הפחד

פרחים לבנים ששתלתי בליבי
יפיצו אור בוהק אל תוך הלילה
למד אותי לגונן ולאהוב
כמו שאני מרגיש קרוב אליך