עידית סילמן: 'ביבי יצא משליטה באובססיביות כלפי נפתלי בנט'

מועמדת ימינה עידית סילמן באולפן ערוץ 7: "רוב העם ימני ונתניהו יודע שהיחיד שיכול להחליף אותו הוא נפתלי בנט".

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ח' בניסן תשפ"א

מועמדת "ימינה" וחברת הכנסת לשעבר עידית סילמן התארחה באולפן ערוץ 7 שלושה ימים לפני הבחירות, וניסתה לענות לשאלה הגדולה: איזו מפלגה תקום בישראל לאחר פרסום תוצאות האמת.

מה את חשה מהשטח?

"אני חשה מהשטח שיש המון אנשים בעד ימינה והולכים להצביע ב' בבחירות הקרובות ולדעתי ימינה תפתיע".

יש מתלבטים?

"יש, ואני חושבת שהם יושבים ומסתכלים כמו בכל בחירות מי המפלגה שתעבוד בשביל הציבור ובשביל העם. ימינה שמה על השולחן תוכניות משמעותיות ונועזות. אנשים מעריכים את העבודה הקשה הזאת".

אנשים אולי מבולבלים מהמסרים, כן תקימו ממשלת ימין, אבל גם תחליפו את נתניהו. מה אתם מתכננים?

"בימים האחרונים ביבי יצא משליטה באובססיביות כלפי נפתלי בנט. ביום שישי הוא כמעט הגיע מול ביתו. הוא חתם עם סמוטריץ' כדי לעבוד ביחד. המפלגה הזאת חתמה לנתניהו על הסכם נאמנות מוחלט לאורך כל הקדנציה הקרובה".

סמוטריץ' לא הסכים לחתום על הנאמנות שראינו עם המפלגות החרדיות.

"הוא חתם על הסכם פנימי מול נתניהו שהוא יהיה מחויב לו על מלא למשך כל הקדנציה הקרובה. דברים שמטרתם להחליש את הכוח של הציונות הדתית המובילה ולהיכנס בנפתלי בנט לאורך כל הקמפיין".

לפי הפרסום ב'ישראל היום' נתניהו ממש פועל להעביר קולות מ'ימינה' ל'ציונות הדתית'

"מה שעצוב הוא שנתניהו לא פועל כרגע על העצמאים, על העם. הוא עסוק רק בנפתלי בנט. נתניהו יודע שהיחיד שיכול להחליף אותו ולהיות המנהיג הבא של הימין בישראל זה נפתלי בנט".

איך הממשלה הזאת נראית? איך המספרים מתחברים?

"זה עניין של גושים ומי יכול להנהיג את העם הזה. ימינה לא מתעסקת במחנות אלא באזרחים. היא דואגת לאזרח. את נתניהו ניתן להחליף, רוב העם הוא ימני ונתניהו יודע שהיחיד שיכול להחליף אותו הוא מתוך מחנה הימין וזה בנט".

אתם תצטרכו את הליכוד?

"תמיד מוזמנים"

איך את מסתכלת על האווירה הלא נעימה בציונות הדתית, הירי בנגמ"ש ביניכם לבין סמוטריץ'?

"אני יכולה להגיד לך שאנחנו לא עסוקים במלחמות אלא בעם ישראל. הרשימה שלנו היא רשימה של אנשים איכותיים מתוך הציונות הדתית ומחוצה לה שמביאה את עם ישראל היפה והמכיל ושם אנחנו נמצאים. אני יכולה להגיד שאמירות כמו של 'נעם' לגבי נשים היא לא הדרך שלנו".