שרים ולומדים
שרים ולומדיםצילום: מארק ניימן / לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אירח הערב (א') את חוג התנ"ך ה-34 של מיזם 929, שעסק בספר תהילים.

לרגל האירוע התקיים מפגש מוסיקלי מיוחד בגינת בית הנשיא יחד עם אהוד בנאי, רונה קינן והרכב ניגון ירושלמי. מוקדם יותר התכנסה לראשונה באולם בית הנשיא המועצה הציבורית של מיזם 929 בראשות הרב בני לאו, מראשי המיזם.

"בשבועות האחרונים, ככל שמניין החולים והמונשמים יורד בהתאמה, שבים ומתנגנים אצלי שברי פסוקים "כי חילצת נפשי ממוות, את עיני מדמעה," אמר הנשיא בדבריו, "ספר תהלים מתייחד בכך שהאדם בו הוא המדבר אל האל ולא האל אל האדם. זהו ספר שנכתב מלמטה למעלה. קשת הרגשות האנושית כולה מצויה בו. הכאבים והשמחות, עינויי הנפש והתקוות. הפחד, השבר וההודיה. כל כך חזקות ונוקבות מילותיו של האדם, עד שזכו המילים האנושיות הללו להיכנס לכתבי הקודש. אבל ספר תהילים, היה ונשאר ספר שהוא כל כולו אנושי."

"מבחינות רבות ספר תהלים, הוא הספר הנוכח והנראה ביותר בשגרת היומיום של כולנו. בבתי הכנסת, בכותל המערבי, בכיסאות ההמתנה בקופות החולים, או בספסלי האוטובוס בנסיעות הבוקר. מילות תהלים מלוות אותנו בבתי העלמין, ברגעי הזיכרון והאבל, ברגעי הלל והודיה, בחגים ובמועדים. גם מי שאינו בקיא בתוכנו של ספר תהילים מבין את מהותו. הוא מבין כי מילותיו הן דלת פתוחה דרכה יכול כל אדם, בין אם הוא חילוני או דתי, בין אם הוא מאמין ובין אם לא- לשאת תפילה," אמר הנשיא בסיום.

במהלך המפגש נוגנו: שיר המעלות - שבת אחים; מזמור לדוד ברוך ה' צורי; הודו לה' כי טוב; שיר המעלות בשוב ה'; מזמור קנ הללויה.

רונה קינן ביצעה את השירים: צמאה לך נפשי ומי האיש החפץ חיים. אהוד בנאי שר שניים משיריו: דוד ושאול וענה לי.