בנט חתם: "לא אתן יד לממשלה בראשות לפיד", בכחול לבן תקפו: "קול לבנט הוא קול לנתניהו"

יו"ר ימינה חתם על מסמך התחייבות לא לשבת בממשלה תחת יאיר לפיד ולא להקים ממשלה עם מנסור עבאס. בנט קרא לראש הממשלה לחתום ולהתחייב גם הוא.

ערוץ 7 , ח' בניסן תשפ"א | עודכן: 12:19

בנט חתם: "לא אתן יד לממשלה בראשות לפיד", בכחול לבן תקפו: "קול לבנט הוא קול לנתניהו"-ערוץ 7
נפתלי בנט
צילום: Yossi Zeliger/Flash90

יו"ר מפלגת ימינה ושר הביטחון לשעבר נפתלי בנט חתם הערב (ראשון) על מסמך התחייבות לא לשבת בממשלה תחת יאיר לפיד ולא להקים ממשלה עם מנסור עבאס.

בנט התראיין לערוץ 20 והזמין את ראש הממשלה נתניהו לחתום באותו מסמך על התחייבות כי לא יישען על קולותיהם של רע״מ ומנסור עבאס. נתניהו ביטל את הגעתו לאולפן כאשר בנט נכנס אליו.

מכחול לבן נמסר בתגובה לחתימתו של בנט: ״קול לבנט הוא קול לנתניהו. בנט חתם היום על בחירות חמישיות או ממשלת ימין קיצונית. רק כחול לבן בכנסת תמנע מנתניהו להפוך את ישראל לדיקטטורה בתקופת המעבר, להדיח את מנדלבליט, להזיז את פרקליט המדינה ולמנוע את המשפט שלו״.

ראש הממשלה נאם הערב בכנס של הליכוד בבנייני האומר, וסיפר: ''הערב אנחנו בתיקו 60-60 במנדטים. בדיוק תיקו. חייבים להוציא את הליכודניקים להצביע, זאת המשימה שלנו ביומיים הקרובים".

בתוך כך, סופה לנדבר, השרה לשעבר מטעם ''ישראל ביתנו'', פרסמה הערב (ראשון) סרטון בפייסבוק ובו היא תוקפת בחריפות את אביגדור ליברמן.

בין היתר סיפרה לנדבר: "איווט מוכן לשבת עם הרשימה המשותפת, הוא דיקטטור והכול עושים לפי דרישה שלו, הוא שונא את כולם ומעביר קולות מימין לשמאל. הוא בחיים לא נתן לנו אישור להעביר חוקים של דת ומדינה, יש לו סלידה מהומואים".

תגובת ישראל ביתנו: ''צר לנו שסופה לנדבר בחרה להמיר כעסים ותסכולים אישיים מכך שלא שובצה לרשימת ישראל ביתנו לכנסת לשקרים והשתלחויות אישיות ביו"ר המפלגה. אנחנו מאחלים לגב' לנדבר בריאות והצלחה בהמשך הדרך''.