אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: iStock

ערבי שתקף עם חבריו צעיר יהודי סמוך לעיר העתיקה לפני כשנתיים יפצה את הנפגע ב-40,000 ₪, כך פסק בית המשפט המחוזי בירושלים.

הנתבע שתקף בחור ישיבה בן 19 סמוך לעיר העתיקה כבר הורשע בהליך פלילי ונגזרו עליו 11 חודשי מאסר.

מדובר בתקיפה מזעזעת שאירעה לפני כשנתיים, כאשר הצעיר, בחור ישיבה תושב ירושלים, צעד לכותל המערבי כדי להתפלל. כשהגיע לאזור שער ציון ניגשו אליו שלושה צעירים בני מיעוטים והחלו להכותו באלימות רבה בכל חלקי גופו, זאת לאחר שווידאו כי הוא יהודי.

זמן קצר לאחר התקיפה נעצרו התוקפים והוגשו נגדם כתבי אישום. בית המשפט הרשיע זה מכבר את התוקף הבגיר מבין התוקפים, וגזר עליו 11 חודשי מאסר.

לאורך ההליך הפלילי ליווה עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו את הנפגע ומשפחתו, ואף הגיש תביעה אזרחית נגד התוקף הבגיר. במקביל הגיש עו"ד בלייכר תביעה נגררת נוספת נגד התוקפים הקטינים שהורשעו לאחרונה.

בכתב התביעה תיאר עו"ד בלייכר את השתלשלות האירועים ואופי התקיפה, כפי שעלו מכתב האישום נגד הנתבע. עו"ד בלייכר ציין את הפגיעה הקשה שחווה הצעיר, ואת התהליך הארוך אותו הוא עובר על מנת להשתקם מהתקיפה. כאמור, הנתבע יפצה את הצעיר ב-40,000 ₪.

שני התוקפים הנוספים, שהיו קטינים בעת ביצוע התקיפה, הורשעו אף הם ועתה מתנהל נגדם הליך אזרחי.

עו"ד חיים בלייכר מסר: "פסיקה כזו של חיוב התוקף לשלם מכספו פיצויים לנפגע הינה חלק מהמאמץ שלנו להילחם בנגע הטרוריסטי אנטישמי, ואנו בטוחים שהדבר יתרום להרתעת מפגעים פוטנציאליים. אנו בארגון חוננו נמשיך לפעול ללא לאות בכדי לתבוע לדין את אלה אשר מעזים לתקוף יהודים. ידע כל מחבל ומפגע כי יהיה נתון להליכים משפטיים ארוכים, בסופם ישלם מכספו ומכיסו לנפגע בנוסף לעונשי מאסר. אנו בטוחים שהדבר יתרום להרתעה ולהפחתת הטרור".