יהודה ולד
יהודה ולד צילום: האיחוד הלאומי

"ילדי כאפות ,סמרטוטים , מש''קי דת ועוד" - נפתלי, כך התבטאת בימים האחרונים כלפי בצלאל סמוטריץ' והציונות הדתית, בצורה פוגענית ומבזה. ועצוב לי.

הקפדנו לאורך כל הדרך לדבר עניינית על ערכים ולא לפגוע אישית. אני מעריך אותך מאוד נפתלי, אתה אדם יקר בעל זכויות רבות ואשמח לראות אותך ממשיך לעשות טוב למדינה בכנסת ישראל.

אכן יש ביננו מחלוקת מהותית על הדרך. האם צריך מפלגה דתית לאומית בכנסת ישראל או לא, אנו סוברים שכן ואתה כפי שהצהרת בהקמת הימין החדש סובר שלא.

איזו ממשלה יש להקים ביום שאחרי - בעוד שאנחנו מתחייבים לשבת בממשלת ימין אתה מסרב להתחייב שלא תעדיף לשבת עם יאיר לפיד והשמאל במקום עם נתניהו. בעוד אנחנו מדברים על ערכי היהדות, תיקון מערכת המשפט, ההתיישבות והדאגה לחינוך - בחרת לשים הכל בצד למען תוכנית סינגפור ו"לא קורונה לא מעניין" - ואני מכבד את עמדותיך אך חשוב שהציבור ידע ויכיר אותם.

והשיח החשוב הזה שכל אחד מציג את תפיסת עולמו הוא טוב וראוי במערכת בחירות, כל עוד זה נעשה מתוך כבוד הדדי ורצון להיטיב למדינה.

אך הירי בנגמ"ש, ההתבטאויות וההתקפות האישיות והשקריות שלך ושל חבריך בימינה כנגד הציונות הדתית רגע לפני בחירות גורליות, כשאנו בסקרים סביב 5-4 מנדטים - מטרתן הברורה היא - שהציונות הדתית לא תעבור אחוז חסימה ותימחק מכנסת ישראל, הם עצובות ומדאיגות.

זה לא רק נגד סמוטריץ, זה נגד רבים מרבני הציונות הדתית, מאנשי הגרעינים התורניים, בחורי הישיבות ובנות המדרשה, אנשי ההתיישבות והערים הטבעיות, עמך ישראל בכל עיר ומושב שרואים עצמם חלק ממפלגה שנושאת בשם ה' על מפעל התחיה הלאומית ומאמינים בערכה של מפלגה ציונית דתית- שמרגישים פגועים מהיחס המזלזל שלך.

נפתלי אחי, בא את הרגעים האחרונים לפני הבחירות נעבור מתוך שנראה כל אחד מעלת חברינו ולא חסרונם, שנדבר כל אחד את חברו בדרך הישר והרצוי לפניך, ואל יעלה בליבנו שום שנאה מאחד על חברו חלילה.

בהצלחה לכולנו, בעז"ה נעשה ונצליח.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו