נחשף: מפעל בשר טרף שמציג עצמו ככשר

מפקחי יחידת ההונאה בכשרות של הרבנות הראשית לישראל חשפו בכפר טמרה מפעל בשר טרף המציג את עצמו ככשר.

תגיות: כשרות בשר
יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ט' בניסן תשפ"א

נחשף: מפעל בשר טרף שמציג עצמו ככשר-ערוץ 7
בשר טרף בכפר טמרה
צילום: דוברות הרבנות הראשית

מפקחי יחידת האכיפה ברבנות הראשית לישראל חשפו בכפר טמרה שבמועצה האזורית משגב מפעל לבשר טרף המציג עצמו ככשר.

בעקבות פעילות מודיעינית של היחידה וממידע שהגיע בנוגע למפעל, בוצעה פעילות אכיפה על מפעל פירוק הבשר.

הדבר התאפשר לאחר שהשתכנע בית המשפט כי יש חשד להונאה בכשרות, והסכים להוציא צו חיפוש במפעל הבשר.

המפעל נמצא, כאמור, באזור התעשייה של הכפר טמרה. מפקחי הרבנות ביצעו פעולות תצפית מקדימות והגיעו לביצוע הצו יחד עם כוח שיטור. עובדי המפעל ניסו לברוח מן המקום, ולאחר מרדף הם נעצרו על ידי המשטרה.

במהלך החיפוש נמצאו חומרים רבים הקושרים את המקום לחשדות הרבנות בהצגת בשר טרף ככשר והפצתו בשווקים השונים. ברבנות הראשית עדכנו את הרבנויות המקומיות שבשטחן שווק הבשר.

בסיום הפעילות נלקח אחד החשודים לתחנת המשטרה לחקירה ראשונית.

אזהרת כשרות
צילום: דוברות הרבנות הראשית

בתוך כך, הרבנות הראשית פרסמה מספר עדכוני כשרות מיוחדים לבתי המטבחיים ולאזהרת הציבור. הרבנות אסרה על כל עיסוק עם האנשים והחברות הקשורות לזיוף לכאורה.

באזהרת הרבנות נכתב כי המוצרים הלא כשרים שיצאו מהמפעל נשאו את סמל חברת רפאל ברנד. אפשר להבדיל בין הבשר הכשר לבשר המזויף על ידי זיהוי התווית.

ברבנות הראשית הדגישו כי הפרסום אינו מתייחס כלל לתוצרת מעדני קלאסיק של המותג רפאל ברנד המצויה תחת השגחת הרבנות פתח תקווה.

במקרה נוסף שהתרחש לאחרונה, מפקחי הרבנות הראשית חשפו מפעל מזון פרטי בכפר עילבון שבגליל. באתר נמצא מפעל המזון הפועל בתנאי תברואה ירודים, ללא רישיון ממשרד הבריאות וכן נתפסו מוצרי זיתים ושמנים עם סימון כשרות מזויף.

פעולות האכיפה בוצעו בידי מפקחי הרבנות הראשית, מפקחי משרד הבריאות, רשות המיסים ובסיוע שוטרי משטרת ישראל מתחנת טבריה. מפקחי משרד הבריאות ביצעו השמדה של מאות קילוגרמים של סחורה, הוצא צו סגירה מנהלי לעסק הפיראטי וכן בוצעו חקירות המעורבים.

פעילות אכיפה במפעל הירקות
צילום: דוברות הרבנות הראשית