רגע האמת: הגענו לצומת הבחירות

כולם חשובים, כולם ערכיים. ביטחון וכלכלה ושמאל וימין. ובכל זאת, אם לא תישאר למדינה שלנו זהות יהודית, מה יישאר לנו?

יהודה הולשטיין , ט' בניסן תשפ"א

רגע האמת: הגענו לצומת הבחירות-ערוץ 7
יהודה הולשטיין
צילום: עצמי

קוראים לי יהודה הולשטיין, בן 20 ולומד בישיבת הסדר. חניך, מדריך, ציוני-דתי קלאסי. לא מחנך חשוב ולא מנתח פוליטי, סתם אחד שמאמין בעם שלו, ולא מפחד מדרך ארוכה.

מדינת ישראל, ראשית צמיחת גאולתנו, קמה וגם ניצבה תוך 70 שנה משואה לתקומה, בניסי ניסים שלא ייאמנו.

בזכות דורות של חולמים ובונים, בזכות עיניים שדומעות להכרזה של "הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל", בזכות קריאות נרגשות של "הר הבית בידינו", ונפש יהודי שבפנים בפנים היא תמיד הומיה לציון וירושלים. בזכות אמונה גדולה בצור ישראל ודורות שכבר 70 שנה מאמינים- וזורעים.

וכמובן לא לשכוח, שהסיפור שלנו לא מתחיל מלפני 70 שנה, "צא ולמד על לבן הארמי שביקש לעקור את הכל", עוד שבוע נשיר כולנו "שלא אחד בלבד עמד עלינו לכלותינו" כבר 3,000 שנה, תוך דורות של מסירות נפש ועליות למוקד הסיפור היהודי עובר מאב לבן. החל משיעבוד מצרים וכלה בשואה האיומה של הצורר ימ"ש.

למה אני מקדים את כל זה? כי מדינת ישראל כיום נמצאת בבירור עמוק למה היא שייכת, אחרי ביסוס הקומה הבטחונית והכלכלית בצורה יוצאת מן הכלל היא מחפשת, מה השלב הבא שלה.
לא צריך להיות גאון פוליטי או רב ראשי בשביל לזהות מה קורה מעבר לחממות המוגנות שלנו. הגענו לצומת. לאף אחד לא נעים להיכנס לזה אבל זה ככה.

יש מאבק קשה של מדינה יהודית מול "מדינת כל מתבולליה". אפשר וצריך לדון בתוך המחנה הלאומי איך מנהלים את המאבק הזה מול 30 מנדטי השמאל, אבל אי אפשר להיות שאננים. יש רצון עז של כל מוקדי הכח- קרי; בג"ץ, תקשורת, פרקליטות וכו' להפוך את החלום של העם הזה למדינה שאין בה שבת כי זה הדתה, אין חינוך מסורת ישראל כי זה גזענות ואפליה. להפוך את צה"ל, המקום שכל ציוני-דתי מתרגש ללבוש את המדים ולהגן על המולדת, למקום שבו אין אבא ואמא אלא הורה1 והורה 2, אין בנים ובנות אלא כולנו א-מגדריים וחסרי זהות אישית, וקל וחומר לאומית.

ובמערכה הזאת, אי אפשר לשבת בצד ולהגיד ש"בסדר והכל טוב". תחשבו 20 שנה קדימה, איך אתם רוצים שהמדינה הזאת תראה. אני שואל ברצינות-האם הבן של השכן שלכם ידע יהדות מהי? והאם אתם תדעו אם הנכד של החבר מתל אביב יהודי בכלל? יהיה לגיטימי לחשוב שלהט"ב זה לא נורמלי ושגיור רפורמי זה לא גיור או שישר הפיות ייסתמו בצעקות על גזענות ואכזריות?

אסור לנו להירדם בשמירה, יש לנו, לדור הזה חוליה חשובה בשרשרת הלאומית הזאת שקוראים לה עם ישראל. בשביל כולנו- אל תזנחו אותה.

ואני באמת באמת מאמין שיש לנו אלטרנטיבה, יש לתורת ארץ ישראל מה לומר בנושאים האלה, איך נותנים את הנשמה למדינה. ולכן אנחנו מתנדבים כבר שבועיים, בלי דרישה לשקל חזרה בשביל המפלגה הזאת.

אע"פ שברור לי שלאף אחד לא היה נעים לקרוא את התחזית הזאת, כבר אי אפשר להיות נאיביים, לשם זה הולך. אתם לא צריכים להתאמץ בשביל להאמין לי, קחו לדוגמא את העימות בכנסת של לפיד מול סמוטריץ בנושא הגיור.

בעצם, לא צריך לנבור ברשת- תפתחו את העמוד פייסבוק של יש עתיד/ מרצ/ העבודה, תעקבו כמה פוסטים בקמפיין מדברים על מדינה שפויה, תנסו להריח רגע את החזון שלהם. אם אתם מסכימים איתי על קריאת המפה נותר להחליט האם זה אכן עומד בראש סל הערכים האלה ולהחליט מי הכי מייצג אותם בכנסת הנוכחית.

כולם חשובים, כולם ערכיים. ביטחון וכלכלה ושמאל וימין. אני באמת חושב שעל מגרש הפולטיקה הימני משחקים שחקנים מוכשרים וערכיים ביותר. ובכל זאת, אם לא תישאר למדינה שלנו זהות יהודית, מה יישאר לנו?

אני מבקש, עזבו 'ביבי/לא ביבי', קמפיין גוועלאד או לא, תתמקדו בערכים, בחזון. תנו את הכח לבצלאל סמוטריץ', לציונות הדתית. לאדם שחוטף מכל השמאל על היותו 'קיצוני' ו'הומופוב' רק בגלל שהוא מעז לומר אחרת. למפלגה היחידה שלא מפחדת לגעת בנושאים האלה, ל מפלגה שמאמינה ב ערכים של ציונות דתית. תנו לו להיאבק בשבילנו, בשביל עם הנצח. שימו ט'. תתגייסו, תהיו שותפים.

המבוגרים שבינינו - חינכתם אותנו אל סיפורי מורשת- אל תנטשו לעת זקנה. תשמעו לקריאות של הרב דרוקמן, למאמץ הכביר שהוא לוקח על עצמו בשביל שתהיה פה מדינה יהודית.

הצעירים, אם אתם מודעים לכוחות שיש לכם, אם אתם דורשים אידאלים, נולדנו למערכה לא פחות חשובה ויקרה. אם אתם מורעלים על צה"ל אז קפצו למשימה הזאת. לגלות מה זה באמת עם ישראל, מה יש בתוכנו..