נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: Yossi Zeliger/Flash90

הרגע המרגש ביותר שלי בשנתיים האחרונות היה עם כניסתי לתפקיד שר הביטחון כשכינסתי ישיבת פורום אלופי המטה הכללי של צה״ל לדיון על אסטרטגיית צה״ל לשנה הקרובה.

דנו ארוכות על איראן, חיזבאללה, התעצמות, סוריה ועוד. סיימתי את המיפגש עם במשפט שמעולם לא נאמר עד אז בשולחן המטה הכללי של צה״ל: ״אבינו שבשמיים, צור ישראל וגואלו, ברך את מדינת ישראל ראשית צמיחת גאולתנו״.

כל הערכים עליהם חונכתי כחניך ומדריך בבני עקיבא, כתלמיד בישיבה תיכונית, כבן להוריי - התנקזו לרגע הזה.


אחים ואחיות, אנחנו עומדים לקראת בחירות קריטיות עבור מדינת ישראל.

אפתח בדבר שעבורי הוא מובן מאליו, אבל מליוני שקלים הושקעו בחודש האחרון כדי להכניס בו ספק, ולכן אגיד את הדברים באופן ברור:

בשום מצב לא אתן יד להקמת ממשלה בראשות יאיר לפיד, גם לא ברוטציה, מכיון שאני איש ימין והוא איש שמאל, ולעולם לא אפעל נגד ערכיי.

נכנסתי לפוליטיקה לא בשביל ג'וב, נכנסתי עם בעירה פנימית אחרי שראיתי את מחדלי הממשלה במלחמת לבנון השניה. לא יכולתי לעמוד מנגד למרות שהיה לי מאוד נח להישאר באזרחות ובהייטק אחרי האקזיט.

לא עמדתי מנגד כי גדלתי להורים שעמדו בהפגנות בתקופת אוסלו לבד, במרכז חורב בחיפה, בגשם, בשמש, כשכולם צחקו עליהם. הכל כדי למנוע ויתור על חלקי ארץ שלנו. כמה אני גאה באומץ לב שלהם.
גדלתי בבית שלימד אותי לתת הכל למען שלמות ארץ ישראל ושלמות עם ישראל.

לעולם לא אוותר על האידיאולוגיה שלי, בשביל שום תפקיד ושום כיסא. גם אם הכיסא זה כיסא של ראש הממשלה לא אוותר על ערכיי, על הדרך שלי בשביל שום דבר בעולם הזה

רק הצבעה לימינה תבטיח הקמת ממשלה לאומית-ימנית, שתייצג את כל ערכינו. כל הצבעה אחרת תסיג אותנו לאופוזיציה או לעמדת חולשה נוראה. הצבעה אחרת תחזיר את הציבור שלנו להיות ״ילדי הכאפות של הפוליטיקה״.

רק לפני 8 חודשים נתניהו השליך את הציונות הדתית בבושת פנים לאחר שנתיים של מחויבות מוחלטת שלנו ל״גוש נתניהו״. איילת שקד, בצלאל סמוטריץ ואני נזרקנו החוצה בציניות; ניסנקורן ועמיר פרץ מונו כשותפי נתניהו.

סמוטריץ היטיב לבטא זו כבגידת נתניהו בציונות הדתית ובימין ואמר שנתניהו השתמש בנו וזרק אותנו.

אסור ליפול שוב לפח הזה. זהו דפוס קבוע שלו. נתניהו השליך את האיחוד הלאומי לאופוזיציה לאחר תמיכתם בו, והכניס במקומם את העבודה ב2009.

אסור לנו לחזור לאחור. משך שנים דרכו עלינו. לא ספרו אותנו. משמאל ומימין נחשבנו ״מש״ק הדת״ של המדינה, אך לא ראויים להשפעה ולהנהגה. ״תתעסקו במקוואות—לא בביטחון או כלכלה״ אמרו לנו. כך הם ביצעו את הגירוש מגוש קטיף, כי לא ספרו אותנו. הם מכרו את הרבנות ושירותי הדת בישראל לידי החרדים, כי לא ספרו אותנו.

הצבעה לימינה באות ב׳ היא תעודת הביטוח שלכם:
- ביטחון בערכי הציונות הדתית.
- ביטחון בכוחנו להשפיע.
- ביטחון במניעת בחירות חמישיות או ממשלת שמאל.

רק ימינה חזקה תחזיר את הציבור הדתי לאומי לקידמת הבמה, ותחזיר לנו גאווה.

ואיזו נבחרת יש לנו. כולם תרמו תרומה משמעותית בפיקוד ביחידות צה״ל הקרביות ביותר - סיירת מטכ״ל, סיירת גולני, אגוז וטייסי קרב. כולם אנשי עשייה מכל התחומים - יזמים, אנשי חינוך, אנשי התיישבות. כולם בעלי ערכים של אהבת ארץ ישראל, עם ישראל ותורת ישראל.

הערך שלנו המרכזי - אחדות. איננו מדברים בשיח שנאה כלפי קבוצות ואנשים אלא לחבר את כולם. כך חונכנו.

בשם חבריי לרשימת ימינה, אני מתחייב שלא נאכזב אתכם. בכל מקום בו תלכו תוכלו להתגאות באיילת שקד, באלון דווידי, במתן כהנא, בשירלי פינטו, בעמיחי שיקלי, בניר אורבך, אביר קארה ובעידית סילמן, ובכל חברי הרשימה הנפלאה שלנו.

לבסוף, יום הבחירות נופל השנה על יום ההולדת שלי י׳ בניסן. המתנה הגדולה שאתם יכולים להעניק לכולנו היא הצבעה באות ב׳ להקמת ממשלת ימינה ערכית, יהודית, ציונית וביצועיסטית.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו