נפתלי וגילת בנט
נפתלי וגילת בנטצילום: דוברות

למה נפתלי?

כי הייתי רוצה שתחזרו, אנשי העם הזה, להאמין בטוב. שהאדם הזה שניצב בפניכם, שהוא האדם המוכשר, האמיץ החזק ביותר שתפגשו, באמת כאן למענכם ורוצה בטובתכם. ולעצמו, הוא לא מבקש דבר.

הוא מעוניין - והוא יכול - להילחם את מלחמותינו באויבים הגרועים ביותר - בחכמה, בתחבולה ובאומץ, ולנצח!

כמו שעשה כאשר הציל את המדינה מהאסון שתכנן לנו חמאס במנהרות, כמו שפתר את טרור הבלונים, כמו שהפסיק את העברת כספי הטרור למחבלים.

הוא מעוניין - והוא יכול - להזניק את המדינה הזו לגבהים כלכליים שכנראה לא העזנו לחלום שאפשריים, אבל לילדים שלנו זה קריטי שנגיע לשם.

הוא מעוניין - והוא יכול - למנף כל תחום במדינה, מרווחה, דרך בריאות, תיירות וחינוך, פשוט כי הוא יודע לרתום את האנשים המוכשרים ביותר בכל תחום, לנסח להם מטרה ברורה ולתת להם לעוף קדימה.
הוא מעוניין - והוא יכול - לדבר עם כל חלקי החברה, מחילונים ועד חרדים, ולגייס אותם לשתף פעולה למען מטרה מאוחדת. הוא יכול, כי לעולם אינו מרים ידיים, וגורם לבלתי אפשרי לקרות.

תבחרו בנפתלי, כי כשביקשתי מחברים לעזור לי לכתוב את הטור הזה, הם שלחו לי רשימת הישגים כל כך ארוכה ועוצרת נשימה, לא פחות - בחינוך, בכלכלה, בביטחון, בשמירה על ארץ ישראל, בחיזוק הזהות היהודית בארץ ובתפוצות - שהבנתי שההקרבה שאנחנו, המשפחה שלו, עושים כל השנים האלו - שווה את זה.

תבחרו בו כי למרות עור הפיל שהוא צריך כדי לעמוד בלחצים שהוא עומד בהם, בבית הוא ממשיך להוציא את הזבל ולשטוף כלים, להישאר צנוע ולזכור מה באמת חשוב בחיים.

תבחרו בו כי האדם המוכשר הזה כל כולו מונחה מטרה אחת: לחזק, לשקם, לתקן ולהצעיד קדימה את הארץ האהובה הזו.

ואני יודעת, כמה הוא מדיר שינה מעיניו עבור המטרה הזו, וכמה הלב שלו פועם עבור כל אחת ואחד מהאזרחים של המדינה שלנו.