אחרי שנה של קורונה - שוק מחנה יהודה חוזר לחיים

טלי פרידמן, יו"ר ועד סוחרי שוק מחנה יהודה ויו"ר איגוד השיווקים, מספרת לערוץ 7 על השנה הקשה שעברה על השוק בעקבות מגיפת הקורונה ועל החזרה לפעילות ולשגרה לקראת פסח.

פרידמן מציינת את הרגשות הקשים של הסוחרים שלמרות שהם בחלל פתוח נמנע מהם לפתוח את העסק, בעוד עסקים אחרים (סופרים ומרכולים) שלהם הותר לפתוח מגדילים את ההיצע שלהם ומכרו גם מוצרים שאינם חיוניים, "צרם לנו שלא השתמשו במשאב של האוויר הפתוח".

לדבריה ראש העיר ירושלים משה ליאון, "ניצב בחוד החנית מול הממשלה והשמיע את קולנו בצורה מאוד ברורה כואבת ונחרצת וזה מה שסייע לנו לפחות בשלב הראשון בצורה חיונית".

"ערב חג פסח כאן בשוק, מבחינתנו זה חג החירות", אומרת פרידמן ומתארת את ההבדל התהומי בין מה שהיה לפני שנה למה שקורה היום, "פסח שנה שעברה פחות מעשרה עסקים מתוך 800 הצליחו לפתוח ולמכור את מרכולתם. מבחינתנו להיות ערב חג, וזה ערב חג שאנחנו רגילים שיש כאן תכונה של חג, יותר אנשים, יותר צבעים, יותר קולות. מבחינתנו זו החירות האמיתית. הוכחה שאנחנו חוזרים לחיים האמיתיים".

בסיום דבריה קראה פרידמן לציבור להגיע לשוק, לערוך בו את הקניות ולתמוך בסוחרים אחרי השנה הקשה שעברה, "אני מזמינה את כל ישראל להגיע הנה, ליהנות מהשוק הצבעוני והכי יפה שיש לנו בארץ".