הרב דוד סתיו
הרב דוד סתיו צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

בעקבות המשבר הכלכלי הקשה שהביא עימו משבר הקורונה לעסקים ואולמות האירועים קורא יו"ר רבני צהר הרב דוד סתיו להרבות ברכישות אצל בעלי עסקים ולא להחמיר בכל הנוגע לחתונות לאחר ל"ג בעומר.

לדברי הרב סתיו, "מתעורר החשש כי בעוד מספר ימים, עם תחילתם של ימי ספירת העומר, החלים בין פסח לשבועות ובהן נוהג עם ישראל מנהגי אבלות זכר למותם של תלמידי רבי עקיבא במגיפה, יפגעו שוב אותם בעלי עסקים – פגיעה ממנה לא יתאוששו".

לאור זאת קורא הרב להקל באיסורים הנוהגים מדי שנה על מנת לאפשר את הישרדותם ולמנוע מהם הפסקה נוספת בפעילות העסקית. "הימים שבין פסח לשבועות נקראים ימי ספירת העומר בהם נוהג עם ישראל מנהגי אבלות זכר למותם של תלמידי רבי עקיבא במגיפה מפני שלא נהגו כבוד זה בזה. ימים אלה מזמינים אותנו השנה הזו, שנה של מגיפה, להדר בכבוד הדדי".

"רבים מהאשכנזים נהגו להחמיר ולא להתחתן גם אחרי ל"ג בעומר. השנה כאשר בעלי האולמות נאנקים תחת המשא הכבד שניחת עליהם בשנה האחרונה ראוי להקל ולאפשר נישואים בימים אלה. בנוסף בשנים האחרונות יש שנהגו להחמיר ולא לרכוש מוצרים חדשים לביתם או ללבושם. השנה, עקב המצב הכלכלי הקשה אליו נקלעו עסקים רבים, ההדור היותר גדול הוא דווקא להרבות ברכישות אצל בעלי העסקים כדי שיוכלו לחזור ולהתפרנס ברווח", מסכם הרב סתיו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו