איך הופכים ללוחם?

מפקד בגדוד צבר בחטיבת גבעתי כותב למתגייסים החדשים לחטיבה הסגולה. "תמצא את עצמך ישן במצבים שלא דמיינת, הלילה יהפוך ליום, הנשק יהפוך לחבר הטוב שלך".

סמ"ר עדן מרוואלי , י' בניסן תשפ"א

איך הופכים ללוחם?-ערוץ 7
סמ"ר עדן מרוואלי
צילום: דובר צה"ל

יוצרים סיבות, כמה שיותר, בלי הבחנה, בוראים תשובה לכל שאלה, כי לאורך כל הדרך שאלות יעלו במוחך.

ברגעים שתצטרך לאסוף את כל הכוחות, הראש ינגן שאלות קשות: ״זה באמת שווה את זה?״, ״יכולתי להיות בבית עכשיו?״, ״זה לא בשבילך״, ״אתה לא מתאים״.

אבל אתה, כדי להיות לוחם - תהיה חכם מראש ולכל שאלה תכין תשובה ברורה. כי זה לא פשוט להיות לוחם. זה לא נוח, זה מציק, מגרד, חם, קר, מעייף, מתיש אבל מספק.

הדרך לכומתה הסגולה קצרה יותר משנדמה לך. במהלך הדרך אתה תמצא את עצמך ישן במצבים שלא דמיינת, הלילה יהפוך ליום, הנשק יהפוך לחבר הטוב שלך.

תיכנס לרצף של אימוני כושר מפרכים והתוצאות לא יאחרו להגיע, מסעות יהיו דבר שבשגרה, והכתף שלך, לפחות עד שהסגולה תתפוס את המקום היא תהיה מתחת לאלונקה.

המלצה שלי- זכור שהמפקד שלך הולך להיות לך כמו אבא ואמא בצבא, ולפעמים קצת מזה וקצת מזה.
הוא יהיה קשוח אבל זה כי יהיה לו אכפת, תרגיש בנוח איתו, תשתף, אל תשמור בבטן.

החברים שתכיר יהפכו ללוחמים שילוו אותך לאורך השירות הצבאי, תעברו הכל יחד כתף אל כתף. תגיעו עם רוח התנדבות, תנו מעצמכם גם כשאתם עייפים. כי זה מה שמחבר אותנו הלוחמים- הביחד, הרעות שנוצרת בין החיילים במחלקה.

בנה לעצמך סיבות עמוקות לכך שאתה רוצה להיות לוחם, ואם אין לך כאלה עדיין אין מה לדאוג, אבל תחשוב על זה, זה יעזור כשיהיה קשה.

להיות לוחם בגבעתי זה לא לוותר, זה לעזור לחברים שלך, זה להבין את הזכות שיש לך בידיים, וזה גם להסתובב עם הכומתה הכי יפה בצה"ל.

מחכים לכם!