דני דיין
דני דיין צילום: Gershon Elinson/Flash90

קונסול ישראל בניו יורק לשעבר, דני דיין, הגיב הערב (שלישי) לקריסת מפלגתו - בין חמישה לשישה מנדטים על פי מדגמי הטלוויזיה. דיין הוצב במקום ה-11.

''היה שווה כל רגע. והשלב הזה במאבק שלי למען ישראל לאומית וליברלית רק התחיל. אני לא התחנכתי על ג׳ובים אלא על תַּגָּר עַל כָּל מַעֲצוֹר וּמֵצַר אִם תַּעַל אוֹ תֵּרֵד בְּלַהַב הַמֶּרֶד שָׂא אֵשׁ לְהַצִּית, אֵין דָּבָר כִּי שֶׁקֶט הוּא רֶפֶשׁ", כתב דיין בטוויטר.

שיחת הטלפון הראשונה של ראש הממשלה בנימין נתניהו לאחר פרסום תוצאות המדגמים היתה אל בצלאל סמוטריץ', במטרה לברך אותו על ההישג של מפלגת הציונות הדתית בראשותו - שבעה מנדטים.

אחר כך התקשר נתניהו גם אל יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, בירך אותו וקבע להמשיך לשוחח איתו עוד הלילה. ח"כ משה גפני מיהדות התורה סירב לקבל שיחת טלפון מנתניהו.

מועמדת ''הציונות הדתית'' אורית סטרוק אמרה לערוץ 7: ''אנחנו שמחים מהמדגמים, בסך הכל אנחנו מרגישים הרבה זמן שיש ציבור גדול שצמא לזקוף את הראש, לזקוף את הקומה, להרים ברמה את הדגלים שלנו בלי להתבייש, פשוט להגיד את האמת שלנו שבאה מתוך תורה ואהבת ארץ ישראל''.

חבר הכנסת דוד ביטן מהליכוד נשאל בחדשות 12 על המו''מ הצפוי, ואמר ''הכל פתוח כרגע, צריך קודם לראות את תוצאות האמת. גם עם בנט וגם עם סמוטריץ' צריכים לנהל מו"מ לא קל''.

ניר ברקת, מספר 7 בליכוד, אמר בכאן 11: "בנט וסער התרסקו, אין להם מנדט לראשות הממשלה, הם צריכים להכיר בהכרעת הציבור".

יו"ר ש"ס ושר הפנים אריה דרעי אמר לאחר פרסום תוצאות המדגמים: ''תודה רבה למאות אלפי מצביעי ש''ס על האמון הגדול, תודה רבה לאלפי הפעילים על העבודה הקשה. ש''ס היא המפלגה השלישית בגודלה. אני מבטיח ומתחייב: נעשה הכל כדי להצדיק את האמון. ושוב, תודה מקרב לב''.

קיש: "נתחיל עם 61 ואז נתרחב" כאן 11

יו"ר ימינה, נפתלי בנט, הגיב לראשונה לתוצאות המדגמים לפיהם מקבלת מפלגתו בין 7 ל-8 מנדטים. "אעשה רק מה שטוב למדינת ישראל", נאמר בהודעה שיצאה מטעמו.

מקורביו של בנט הבהירו כי למרות התוצאה הנמוכה ממה שקיווה, הוא נחוש להיות לשון מאזניים שתביא להקמת ממשלה יציבה.

לדבריהם, בנט יצא למהלך הקמת מפלגת ימין עצמאית והשיג זאת, הוא עמד בלחצים העצומים משני הצדדים ודבק בקו שלא להשתעבד לאף צד, וזה הוכיח את עצמו.

המקורבים הוסיפו כי בנט יהיה מי שיקבע איך תיראה הממשלה הבאה, והוא נחוש להוציא את ישראל מהכאוס. "הקו הזה של עמידה בלחצים יאפיין גם את ההמשך".