יואב קיש לערוץ 7: הציבור הערבי אמר 'לא' לרשימה המשותפת

סגן שר הבריאות, יואב קיש (ליכוד), אמר כי התוצאות המסתמנות הן הישג לליכוד ולימין וכי ההצבעה הוכיחה כי הציבור הערבי איבד אמון ברשימה המשותפת.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , י"א בניסן תשפ"א

סגן שר הבריאות יואב קיש (הליכוד) שוחח עם ערוץ 7 הלילה (רביעי) לאחר פרסום מדגמי הטלוויזיה, ואמר כי נפתלי בנט יהיה חייב להצטרף להקמת ממשלת ימין כדי לא לגרור את המדינה לבחירות חמישיות.

"נחכה לראות את תוצאות האמת, אין ספק שהכיוון חיובי", אמר קיש. ''אבל אנחנו חייבים לראות שהבאנו את ה-61. אני מקווה שהליכוד יגדל ויהיו עוד מנדטים אצלנו. יש דבר אחד בטוח שיודעים: שהמגזר הערבי אמר בצורה ברורה לא לרשימה המשותפת. ואני אומר לך שאנחנו כליכוד נטפל באלימות במגזר הערבי ונביא עוד הסכמי שלום. ראש הממשלה אמר שהוא יביא עוד הסכמי שלום. ואנחנו משנים את המפה במזרח התיכון".

יהיה לכם שיתוף פעולה עם בנט?
"הוא בהחלט מוזמן ואני חושב שצריך אותו. הוא יעשה טעות קשה אם הוא יוביל את המדינה לבחירות חמישיות. יש פה הזדמנות אמיתית להוביל לממשלת ימין מלאה. הוא שותף לכל הדרך שלנו ואני מאמין שהוא יצטרף".

באשר לגדעון סער אמר קיש: "הוא יריב פוליטי ואנחנו רוצים לנצח ואנחנו מנצחים. מקווה שגם בתוצאות האמת. אני חושב שהוא עשה טעות. הלך למפלגת אוירה. רק הליכוד זה המקום, זה הבית. רק הליכוד בהובלת בנימין נתניהו".

גם סער מוזמן לממשלה הבאה?
"אני אומר לך - אנחנו נקים ממשלת 61 ואחרי שנעשה את זה - כל מי שרוצה שיצטרף".