ח"כ מיכאל מלכיאלי לגדעון סער: "תחשוב על האלטרנטיבה, בחירות חמישיות הן טירוף"

בשיחה עם ערוץ 7 קורא ח"כ מלכיאלי (ש"ס) להקים ממשלת ימין עם סער: "נמליץ כמובטח על נתניהו, האלטרנטיבה היא מרצ מיכאלי וליברמן".

שמעון כהן - ערוץ 7 , ט"ז בניסן תשפ"א

ח"כ מיכאל מלכיאלי לגדעון סער: "תחשוב על האלטרנטיבה, בחירות חמישיות הן טירוף"-ערוץ 7
ח"כ מיכאל מלכיאלי
צילום: חזקי ברוך

חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי מש"ס מתייחס בראיון לערוץ 7 לתסבוכת הפוליטית לנוכח תוצאות הבחירות, קובע כי מפלגתו תקיים את הבטחתה להמליץ על נתניהו בפני הנשיא וקורא לגדעון סער חלשקול את החלופות ולבחור בחזרה אל גוש נתניהו.

לדבריו השיקול הראשון במעלה הוא הורדה מעל השולחן של האפשרות שבה אזרחי ישראל הכי לא מעוניינים והיא הליכה למערכת בחירות חמישיות "שתכניס אותנו לטירוף ולהוצאת כספים מיותרת שלא מגיעה לאף אחד".

לאחר קביעה זו מוסיף מלכיאלי וקובע כי "רוב העם בחר ימין ורוצה ימין ואין שום סיבה שיקבלו שמאל. בנוסף, רוב ככל מצביעי הימין רוצים שנתניהו יהיה ראש ממשלה וש"ס , כפי שהיא התחייבה בכל מערכת הבחירות, תעשה הכול כדי שנתניהו יישאר כראש ממשלה ותדחה כל הצעה להדיח אותו מהתפקיד הזה".

"צריך לחכות ולראות ששותפים שהיו בימין יתעלו מעל הכול. אני לא מזלזל באף הבטחה של מישהו או בהרגשות שיש למישהו, אבל צריך לעשות את הכול כדי להביא לכך שיהיה גוש של 61 בראשות נתניהו", אומר מלכיאלי ומכוון את דבריו לגדעון סער. "צריכים לשים את ישראל מעל הכול. מישהו רוצה את לפיד ראש ממשלה? מישהו רוצה את ליברמן עם כל האמירות הנוראיות שלו מכהן בתפקיד מפתח? חס ושלום.

''כולנו צריכים להתעלות. כל מי ששייך לגוש הימין צריך לזכור שרוב ככל מצביעי הימין רוצים את נתניהו כראש ממשלה. נכון שיש מי שהצביעו למפלגות בגוש הימין שלא רצו את נתניהו, אבל בסופו של דבר רוב ככל רוצים את נתניהו ואין ספק שכולם לא רוצים מערכת בחירות חדשה ומיותרת, אז נעשה את האחד ועוד אחד וכולם יתעלו מעל עצמם".

האם ניתן לגשת לסער שבמשך כל הקמפיין אמר שאם מישהו רוצה את נתניהו ראש ממשלה שלא יצביע לו, ולהוביל אותו לשינוי עמדתו? "בכל בקשה לכל אדם צריך להראות את האלטרנטיבה. האם מצביעי בנט וסער רוצים את מרצ ומירב מיכאלי בעמדות מפתח בממשלה? האם זו כוונת המצביעים? או שהם חשבו שכל אחד יקבל עשרים מנדטים. צריך להבין מה שיש בצד השני. בש"ס לא שינינו את דעתנו ונבצע את מה שהבטחנו לפני הבחירות ונמשיך עם נתניהו".

האם המשמעות היא גם הליכה לאופוזיציה, אם אכן יעלה בידי מישהו לגבש קואליציה ללא הליכוד? מלכיאלי משיב: "לא הגיוני שתהיה קואליציה של מרצ סער בנט ומיכאלי יחד. לא הגיוני שנלך למערכת בחירות חדשה. הרי בנט ומצביעיו ידרשו נושאים ימניים מיכאלי ומרצ ירצו שמאל כי אף אחד לא הולך למחוק את האידיאולוגיה שלו. מעבר לאידיאולוגיה של רק לא ביבי יש עוד מה לנהל במדינה ואנחנו רוצים יציבות שלטונית ולמען היציבות הזו צריך לעשות הכול. אין שום יציבות שלטונית בלי הגוש של נתניהו. כל קואליציה אחרת תתפורר בתוך 3-4 חודשים".

עוד שאלנו את מלכיאלי אם אין במקום כלשהו הצעה שאולי עוד תעלה למנות את אריה דרעי כראש ממשלה לתקופת מה של יציבות, ומלכיאלי משיב: "אריה דרעי מעולם לא התיימר להיות כאן ראש ממשלה. אין ספק שהרבה רוצים אותו, הוא גם המנוסה ביותר סביב שולחן הממשלה אבל הוא לא רוצה את זה. הוא רוצה להיות השר של החלשים והשקופים, אלא שאין להם לוביסטים יח"צנים והסתדרות מאחוריהם. לשם כך הוא הגיע לפוליטיקה. הוא שמח מאוד בתפקיד שלו והוא לא פוזל לתפקיד הזה".