יאיר לפיד: התחלתי שיחות עם מנהיגי גוש השינוי

יו"ר יש עתיד בנאום לאחר פרסום מדגמי הבחירות: נכון לרגע זה לא תוקם במדינת ישראל ממשלה על קולותיהם של הכהניסטים, הגזענים והחשוכים

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"א בניסן תשפ"א

יו"ר מפלגת יש עתיד ח"כ יאיר לפיד נאם הלילה (רביעי) לאחר פרסום מדגמי הטלוויזיה, וסיפר כי יפעל להקמת ''ממשלה שפויה'', כהגדרתו.

"לפני שלושה חודשים הפלנו את הממשלה ויצאנו למערכת הבחירות הזאת. היינו אז המפלגה הרביעית בגודלה בישראל, אנחנו מסיימים את מערכת הבחירות הזו המפלגה השנייה בגודלה בישראל שמובילה את גוש השינוי", אמר לפיד.

לפיד סיפר כי פעל לוודא שכל מפלגות גוש השמאל יעברו את אחוז החסימה, "דאגנו לשמר את הסיכוי לשינוי במדינת ישראל, דאגנו לוודא שכולם יוכלו מחר בבוקר להתחיל לעבוד כדי לנסות להקים פה ממשלה שפויה. ועשינו עוד דבר – את כל זה עשינו בלי ללכלך ובלי להכפיש תוך שאנחנו שומרים על הזהות שלנו''.

לדבריו, ''נכון לרגע זה לנתניהו אין 61 מנדטים ולגוש השינוי יש 61 מנדטים. נכון לרגע זה אנחנו מצליחים, אנחנו נחכה כמובן לתוצאות האמת. אנחנו היינו אחראים עד עכשיו ונמשיך להיות אחראיים, אבל נכון לרגע זה לא תוקם במדינת ישראל ממשלה על קולותיהם של הכהניסטים, הגזענים והחשוכים. התחלתי כבר הערב לנהל שיחות עם חלק ממנהיגי גוש השינוי ואני כמובן אמשיך בימים הקרובים לנהל איתם את השיחות האלה, אנחנו נחכה אני אומר שוב לתוצאות האמת, אבל אנחנו נעשה כל דבר כדי להקים ממשלה שפויה במדינת ישראל.

''אני מודה לכל מאות אלפי האנשים שתמכו בנו, לעשרות אלפי הפעילים שלנו שרובם נמצאים עכשיו בקלפיות ועדיין סופרים קולות ושומרים על טוהר הבחירות. בעיקר אני מודה לכם. עשינו הישג אדיר, המפלגה הזו פה. באנו לשנות. באנו לשנים. תודה רבה", כך לפיד.