תחנת הרכבת
תחנת הרכבת צילום: קובי פינקלר

הצבע הירוק השתלט על כל חלקה בעמק יזרעאל. רמת מנשה נצבעה במרחבים של ירוק מלמטה, תכול מלמעלה ובין לבין פריחה נפלאה. הרקפות תפסו כבר את מקומן, גבעת הרקפות המיוחדת כבר מלאה בימים אלו רקפות בשלל צבעים, הכלניות גם הן פורחות באדום, לבן וסגול. בקרוב, באביב, תתחיל הפריחה של העיריוני הצהוב שפרחיו הצהובים־כתומים נישאים בצפיפות על גבעולים רחבים וגבוהים. מי שיגיע בעונה זו של השנה, וזה הכי מומלץ, יזכה לראות את הפריחה המרהיבה בפארק רמות מנשה, בנחל בית לחם, בנחל ציפורי ובנחל שלף (יובל של הדליה). פשוט לשבת בצל עץ הצפצפה העבות לצד המים המפכים או ללכת בין ענפי הפטל (בזהירות...) - זהו טעם העמק.

רוכבים ונהנים בעמקים

אל הסינגלים שביערות קק"ל באזור מוזמנים רוכבים מכל הארץ. בין המסלולים: ריש לקיש-הושעיה, כפר החורש, גבעת המורה, גבעת אלה, שמשית-הסוללים, אלון הגליל, עין השופט-הזורע, קריית אתא והמוביל שייפתח בקרוב.

רכבת העמק

פעילות מרתקת לכל המשפחה.

בתחנה החדשה מוקם מגדל מים. המגדל החדש דומה למגדל ההיסטורי ששוקם וניצב לצד תחנת הרכבת הישנה, ובו מתקן שאיבה שהיה כאן בעבר כדי לקרר את קטר הרכבת.

מבני התחנה שניצבים כאן עד היום נבנו בסגנון טמפלרי ושימשו את מנהלי התחנה, העובדים, משפחות העובדים וכמובן הנוסעים.

במרכז המבקרים ישנה תצוגה חווייתית מרהיבה המספרת את סיפור רכבת העמק על צדדיה השונים באמצעות סרט, תמונות, מוצגים היסטוריים ורכבת מיניאטורית. במהלך הביקור באתר ניתן להתרשם מיופי המבנים, לצפות במגדל המים ובבאר ולראות את שרידי הקרונות האותנטיים ושרידי המסילה. לפרטים: 04-9866196.

סמוך לתחנת הרכבת שיקמה חברת נתיבי ישראל את שרידי מסילות הברזל והעץ הישנות לצד התחנה החדשה. ניתן לראות את המסילות העתיקות בשטח, לנוח על ספסלי העץ לצידן וליהנות מהנוף, מבתי כפר יהושע ומשדות החיטה.