הרב שיינברג בהארכת מעצר
הרב שיינברג בהארכת מעצר צילום: Basel Awidat/Flash90

עזרא שיינברג, ראש הישיבה לשעבר של הישיבה הגבוהה "אורות האר"י" בצפת שהורשע בעבירות של תקיפה מינית בשמונה נשים ונידון לשבע וחצי שנות מאסר, יתייצב מחר (חמישי) בוועדת השחרורים.

שיינברג מרצה את עונשו כעת בכלא מעשיהו, ואם הוועדה תאשר זאת, עונשו יקוצר והוא ישתחרר מוקדם מהצפוי מהכלא.

אחת הנשים שנפגעה ממנו חוששת שהוועדה תאשר לשחררו. "כן. זה הגיע. היום ממנו חששתי ב-6 שנים האחרונות", היא כתבה בחשבון פייסבוק המופעל על ידי הנשים שנפגעו משיינברג.

"מחר בשעה 09:00 בכלא מעשיהו יגש לוועדת השחרורים עבריין המין שהודה בעברות מין בנסיבות אינוס חמורות ביותר תוך כדי ניצול יחסי מרות עזרא שיינברג", הוסיפה. "אותו עבריין שבית המשפט העליון קבל על עונשו הקל והמגוחך שהוא קיבל הולך להשתחרר מחר".

"הפרקליטות אומרת שהוא עבר תהליך כל כך טוב שהם לא חושבים לשים עליו גם צו פיקוח", כתבה. "אתם מבינים? עבריין מין שפגע בעשרות נשים, שמהתל במערכת המשפט כבר שנים יסתובב חופשי ללא פיקוח".

עורכת הדין המייצגת את הנשים תנסה למנוע את שחרורו המוקדם של שיינברג, אך הנשים כלל לא אופטימיות. "מערכת המשפט הישראלית לא יודעת מה יד ימין עושה ויד שמאל עושה", כתבה. "לכבוד חג החרות עזרא שיינברג יוצא לחופשי אבל אתן, הבנות שלכן, האמהות שלכן, אחיות שלכן, הנשים שלכן בסכנה. עבריין מין מתוחכם ביותר הולך להסתובב כאן חופשי בלי שום מעקב. בלי אף אחד שיבדוק מה הוא עושה ועם מי הוא מתעסק".

"מי יגן עלינו? מי ישמור עלינו מהמפלצת הזו שלא מפסיקה לפגוע בנו? למה בחג החירות הלב שלי רועד וחושש שאתקל בו ברחוב? מוכן לפגיעה הבאה שתבוא? איך? איך הגיוני שהמדינה פשוט מפקירה אותי? איך וועדת השחרורים לא דנה בשיקום הנפגעות ולא רק בשיקום האסיר? אני כבר יודעת מה הולך לקרות לי. כבר רואה איך מהפחד שאפגוש אותו אראה אותו בכל מקום. איך כל אדם שטיפה מזכיר אותו יראה לי עכשיו עזרא. איך אפשר להשתקם כך? חייב שהוא לפחות ישאר עוד שנה בכלא ויסיים את העונש העלוב שפסקו לו", אמרה.

"לא מגיעה לו דקה של חופש לפני. השטיח האדום שעשוי מדם הנפגעות ובני משפחותיהם פרוס. נותר לו רק לדרוך עליו כמו שהוא דרך עלינו עד עכשיו", כתבה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו