מותו של אהוביה סנדק: הפרקליטות מבקשת חוות דעת נוספת

בצעד נדיר הפרקליטות פונה לקבלת חוות דעת נוספת שתבחן את זירת התאונה בה נהרג אהוביה ז"ל. משפחתו: "כולנו תפילה שצדק ושלום ישפטו בשערינו".

ערוץ 7 , י"א בניסן תשפ"א

מותו של אהוביה סנדק: הפרקליטות מבקשת חוות דעת נוספת-ערוץ 7
בני משפחת סנדק במאהל המחאה
צילום: יהודה יפין

מותו של אהוביה סנדק ז''ל: בבית משפט השלום בירושלים התקיים הבוקר (רביעי) דיון נוסף בהליך חקירת סיבת המוות על-ידי שופט חוקר אשר בוחן את נסיבות מותו של אהוביה בעת מרדף משטרתי בבנימין.

במהלך הדיון נחשף כי בכוונת הפרקליטות לפנות למומחה נוסף אשר יבחן את זירת התאונה בה נהרג אהוביה ז"ל. משמעות הדבר כי הפרקליטות אינה מסתפקת בחוות הדעת של בוחן התנועה של משטרת ישראל אשר בחן את הזירה, והיא רואה צורך בחוות דעת נוספת.

נזכיר, כי מומחה לשיחזור תאונות פרטי, אשר הגיע לזירת התאונה שעות לאחר האירוע, ובחן את הזירה, קבע באופן חד משמעי כי רכבם של שוטרי ימ"ר ש"י הוא שנגח את הרכב בו נסע אהוביה ז"ל והנערים הנוספים, נגיחה אשר הביאה להתהפכות רכבו של אהוביה ז"ל, גרמה למותו ולפציעתם של הנערים הנוספים.

עו"ד אריאל עטרי אשר מייצג את משפחת סנדק בהליך מטעם ארגון חוננו מסר: "הפרקליטות עומדת לנקוט בהליך נדיר ויוצא דופן ולבקש חוות דעת של בוחן משטרתי חדש ואולי בוחן תנועה שאיננו מתוך המשטרה, כדי לבדוק את זירת העבירה. הצעד הזה מלמד שסימני השאלה שאיתרנו סביב האירוע מלכתחילה הם סימני שאלה אמיתיים. אנחנו בהחלט מקווים שהשופט ימשיך בהליך הבירור הזה עד שיסתבר מה קרה שם באמת."

אברהם סנדק, אביו של אהוביה ז"ל הוסיף: "אנחנו התבשרנו בשבוע האחרון שנמצאו קלפים עתיקים במדבר יהודה, ואנחנו מקבלים מסר מדורות קדומים לדורונו, ממש פסוק מסוים שרק הוא נמצא במערות, מימי בר כוכבא - 'אלה הדברים אשר תעשו דברו אמת איש את רעהו אמת ומשפט שלום שיפטו בשעריכם ואיש את רעת רעהו אל תחשבו בלבבכם ושבעת שקר אל תאהבו כי את כל אלה אשר שנאתי נאם ה''. אנחנו מקבלים מסר מדורי דורות אמת ומשפט שלום שיפטו בשעריכם, כולנו תפילה שבאמת יותר אמת צדק ושלום ישפטו בשערינו".