אנגלה מרקל ביטלה את הסגר הנוקשה בגרמניה

יממה אחרי שהודיעה על סגר נוקשה של חמישה ימים בחג הפסחא, חזרה בה הקנצלרית מרקל בעקבות הביקורת הציבורית.

ניסן צור - ערוץ 7 , י"א בניסן תשפ"א

אנגלה מרקל ביטלה את הסגר הנוקשה בגרמניה-ערוץ 7
אנגלה מרקל
צילום: רויטרס

נכנעה ללחץ הציבורי: קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל הודיעה כי החליטה לבטל את הסגר הנוקשה עליו הודיעה לקראת חג הפסחא שיחול בתחילת חודש אפריל, יממה אחרי שהודיעה עליו.

ההחלטה הגיעה בעקבות לחץ ציבורי וביקורת קשה על ההחלטה שאמורה היתה לסגור את כל החנויות, הכנסיות, להגביל מפגשים משפחתיים או כינוסים ציבוריים, ולמעשה לסגור כמעט לחלוטין את גרמניה למשך חמישה ימים.

בין היתר הובעה ביקורת נגד ההחלטה מצד אפידמיולוגים, איגודי עובדים, וחברי קואליציה בממשלתה על מרקל. שר הפנים, הורסט סיהופר, מתח ביקורת חריפה על ההחלטה לדרוש מכנסיות לבצע את המיסה לחג הפסחא בצורה מקוונת, ודרש להותיר את הכנסיות פתוחות לציבור במהלך החג.

גם העיתון הנפוץ "בילד" יצא בביקורת פומבית נגד הממשלה והקנצלרית עצמה, כאשר פירסם באתר האינטרנט שלו תמונה של מרקל לצד שני ראשי מדינות בגרמניה, ולצידה הכותרת "אין תוכנית, אין מושג, אין אומץ".

בהודעה שפירסמה הקנצלרית מרקל היא הודתה כי ההחלטה להטיל סגר נוקשה למשך חמישה ימים "היתה טעות" כהגדרתה. במסיבת עיתונאים שקיימה אמרה מרקל כי היא מצטערת על כך שהצעתה להטיל סגר מוחלט של חמישה ימים גרמה חוסר וודאות נוסף בקרב הציבור, ואף ביקשה את סליחתם של אזרחי גרמניה על העובדה שהממשלה גורמת לבלבול בצורת קבלת ההחלטות.

"אם אפשר, עלינו לתקן זאת בזמן. אני מאמינה כי זה עדיין אפשרי", אמרה מרקל במסיבת העיתונאים.