הכשרת המטבח בהדסה
הכשרת המטבח בהדסה צילום: נתנאל בנזרי

ההכנות להכשרת המרכז הרפואי 'הדסה' לפסח נשלמות בימים אלו, בהכוונתו של הרב משה קליין רב בית החולים, המפקח על תהליך ההכשרה של מטבחי בית החולים ומחלקות בית החולים לקראת החג..

חרף משבר הקורונה, לא יהיה שינוי ברמת הכשרות למהדרין מן המהדרין כפי שהנהיג בשנים האחרונות רב המרכז הרפואי 'הדסה', הרב משה קליין, אשר הגדיל לעשות לטובת המחמירים, ודאג גם למאות ערכות סגורות בכשרות המהודרות של בד"ץ העדה החרדית למטופלים החפצים בכך.

על פי הנחייתו של הרב במהלך חג הפסח הארוחות שיינתנו במחלקות בבית החולים, גם אלו שאינם מבקשים את המנות המיוחדות של בד"ץ העדה החרדית, יהיו כשרות למהדרין ללא קטניות. מדיניות זו אינה מונעת מהמטופלים הנצרכים לדיאטות כאלה ואחרות, גם אם הן מורכבות מקטניות, מלקבל אותן עפ"י הנחיית צוות הדיאטניות ועל פי שקול דעתן.

בהדסה מדגישים כי כמידי שנה, גם השנה, יעשה שימוש בחג הפסח רק בכלים חד פעמיים, חלבי ובשרי כאחד. וכן המגשים של האוכל המוגש לכלל המאושפזים יהיה חד פעמי, על מנת למנוע חשש מגע של חמץ.

ומה לגבי מי שתגיע ללדת? בהדסה דואגים שהיולדות יזכו ב"אפיקומן" מפנק ומקורי, ומאפשרים לכל יולדת שתגיע ללדת בבתי החולים של הדסה בעין כרם ובהר הצופים לבחור בין סלקל בטיחות לרכב, משאבת הנקה יוקרתית או לילה שלישי חינם במלונית "הדסה בייבי".

הרב משה קליין, רב המרכז הרפואי 'הדסה': "בפסח בהדסה, צריך המטופל להרגיש כמו בבית, תוך הקפדה יתרה על כל הלכות החג והחמורות הנהוגים בימי הפסח.

הנהלת 'הדסה' החליטה להעניק למטופליה את היכולת לעבור את ימי הפסח בהידור רפואי הלכתי כשרותי וגסטרונומי כאחד, במטרה להקל על הנאלצים להישאר בימי הפסח בבית החולים".

מנכ"ל המרכז הרפואי 'הדסה' פרופ' זאב רוטשטיין: "המרכז הרפואי 'הדסה' מאחל לכל בית ישראל חג כשר ושמח. בסיומה של שנה מאתגרת אנחנו ב'הדסה' מסתכלים עם הפנים קדימה, לקראת חזרה לשגרת פעילות של המרכז הרפואי לטובת כלל המגזרים באוכלוסייה, בירושלים ומחוצה לה".

בשנה האחרונה פועל במרכז הרפואי 'הדסה' קו מידע הנותן מענה בתחומי ההלכה והשהות של שומרי המצוות במרכז הרפואי 'הדסה'. מספר הטלפון של קו המידע הוא 02-6777699.

רב הדסה הרב משה קליין
צילום: דוברות הדסה
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו