"עדיין כאן": סבתא, אמא ונכדה בשירו של בועז שרעבי

אמא, סבתא ונכדה התכנסו כדי להקליט את שירה של שושנה דמארי, "עדיין כאן". צפו

יערה וייס , י"א בניסן תשפ"א

ליל הסדר של השנה שעברה נחוג במעט עצב, על מנת לשמור על בריאותם של הסבים והסבתות שלנו. השנה, כשנפתחו הסגרים ובוצעו החיסונים, יש מי שהחליטו לציין את המאורע החשוב בדרך מקורית יותר.

"כבר מזמן חשבתי על פרוייקט שירים עם סבתא שלי", אומרת לי מור שרביט, הנכדה, שכינסה את אמה מיכל שרביט ואת סבתה יהודית חוברה, לשיר את שירו של אהוד מנור "עדיין כאן".

מור: "החלום הזה של לשיר עם סבתא שלי הוא חלום שמצא לו את הזמן המתאים להתפתח דווקא בשנה הזו של הקורונה. היה לי כל כך חשוב לייצר כמה שיותר זמן משותף עם סבתא, להיות איתה יחד, אחרי כל הבידוד שנכפה על בני הגיל השלישי".

השיר, אותו מבצעת במקור שושנה דמארי, הוא הראשון בפרוייקט "סיפורי סבתא", עליו חולמת הנכדה מור כבר הרבה זמן כאמור. "בחרתי עם סבתי האהובה שירים שהיא אוהבת, שירים שמספרים את הסיפור שלה, שירים שדרכם אפשר לשמוע מסרים ממנה שעברו לאורך הדורות, ובהם אינסוף ערכים של נתינה ואהבה", היא מסבירה.

"זה פרוייקט שמראה לי שאין גיל ליצירה", היא אומרת, "במיוחד כשיש חיבור לשרשרת הדורות".

ועל החיבור הזה שהתחדש השנה היא מבקשת להוסיף - "אנחנו מתפללים ומקווים שהשנה, הלילה הזה יהיה שונה מכל הלילות. כי השנה נשוב להיות כולנו יחד, מסבים באהבה סביב שולחן החג".

"והגדת לבנך - לבנייך ובנותייך, נכדייך נכדותייך ונינייך. סבתא אהובה שלי, אני רוצה לומר לך, ולכל הסבים והסבתות, שאנחנו עדיין כאן - מחבקים אתכם בכל רגע, ולא משאירים אתכם לבד.

אתם השורשים שלנו, הלב והמעיין שממנו אנחנו יונקים חיים, אנחנו כאן כדי לשמוע את סיפור יציאת מצרים שלכם, את הסיפור שעובר מדור לדור, אנחנו כאן כדי לומר לכם תודה על הזכות שאתם עדיין כאן איתנו, והלוואי שנזכה להשיב לכם אהבה כמו שאנו מקבלים מכם. נברך אתכם בבריאות גדולה ונחת מכולנו".