ישראל גנץ ביקב פסגות
ישראל גנץ ביקב פסגות צילום: חזקי ברוך

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, מגיב הבוקר (חמישי) לתחקיר על השתלטות הרשות הפלסטינית יחד עם האיחוד האירופי על שטחים ביהודה ושומרון.

"ממשלות ישראל נרדמו בשמירה והפלסטינים מנצלים את הרפיון הישראלי וכובשים את לב הארץ בלי כלי נשק".

"האיחוד האירופי נלחם בעם היהודי ובמדינת ישראל בכל הכוח הוא עומד מאחורי המימון והתכניות לכיבוש יהודה ושומרון. כך הוא מתכוון להוציא את יו"ש מידיים ישראליות. את מה שהאירופים עשו לפני 80 שנה הם ממשיכים עכשיו באמצעות הון עצום ותכניות בניה במטרה להפיל את מדינת ישראל כולה", הוסיף גנץ.

לדבריו, "בעוד כאן דנים מי לא ישב עם מי בממשלה, הפלסטינים בונים מדינה. הניחו למלחמות הפנימיות. תילחמו על ארץ ישראל ומדינת ישראל. מצב החירום הזה מכריח את אנשי הימין להצטרף להקמת ממשלת ימין וזו חייבת להניח על השולחן תכניות אופרטיביות לבלימת ההשתלטות הערבית עלינו כדי שלא נמשיך לאבד את מרכזה של ארץ ישראל".

ראש המועצה האזורית הר חברון, יוחאי דמרי, אמר כי "התוצאות שעלו בתחקיר, מטלטלות, מזעזעות ומצריכות סדרה של פעולות מחודשות ומיידיות של הדרג הבטחוני והמדיני ביחס לבניה הפלסטינית".

"מדובר במלחמת קיום , על ארץ התנ"ך, על רגבי האדמה היקרים שלנו , ועל שורשיה וזהותה של המדינה שלנו. כבר אמר יגאל אלון: 'עם שאינו מכיר את שורשיו ,ההווה שלו דל, והעתיד שלו לוט בערפל'", הוסיף דמרי.

"כראש המועצה בהר חברון אני מתריע זמן רב שהנזק מההשתלטות הבלתי חוקית, בסלילת כבישים, בהכשרת שטחים חקלאיים, ובבניה בלתי חוקית , הוא בלתי הפיך וחייבים לעצור לאלתר כל תהליך שכזה. המדינה צריכה לקבל החלטה האם היא מוכנה לקבל מדינה פלסטינית בלב מדינת ישראל, כשתקום עיר בירה בסמוך לירושלים. העלמת העין וחוסר המעש הם בדיוק 'מגש הכסף' של המדינה הפלסטינית דה פקטו", סיכם.

ראש המועצה האזורית שלמה נאמן הגיב אף הוא לתחקיר ומסר, "הפעם כולם ראו את מה שאנחנו מתריעים עליו כבר תקופה ארוכה: מתקיימת השתלטות ערבית מסיבית על הקרקעות ברחבי יהודה ושומרון. לכאורה הכל נעשה לאט לאט ובשקט כשארגוני שמאל קיצוניים נותנים לזה הכשר והמדינה פשוט אינה שולטת. על המנהיגים שלנו באשר יהיו בממשלה הבאה מוטלת אחריות לטפל בדחיפות בנעשה בשטחי C ולתנהל כמו בעלי בית. חוסר האכיפה נותן הכשר דה-פקטו לנעשה בשטח על ידי גורמים עוינים למדינה ולציונות. ומן הסתם בקרוב נשמע תירוץ שלא ניתן לעמוד בלחץ מול הממשל האמריקני וההפקרות עלולה להימשך".

לדבריו, "ההתיישבות אומרת לכל אחד מחברי הכנסת ולכל אחת מהמפלגות שהמערכה הלאומית חשובה בעיניהם ולדבריהם - אין לנו שום דבר שעולה בסדרי העדיפויות הלאומיות מעל המלחמה על הקרקע. מבחינתנו המנהיגות שלכם תבחן בחזית הזו. כל הפלונטר הפוליטי פשוט לא מעניין. תוותרו על החרמות ועל ההבטחות של מי יושב עם מי. מבחינתנו אלו 'חיי שעה'. ותעסקו רק בגורל הארץ שהיא 'חיי עולם'".

בתחקיר של עד 'כאן' שהובא בחדשות 13 נחשף כיצד פועל האיחוד האירופי יחד עם הרשות הפלסטינית בכדי להקים מדינה פלסטינית, כולל בנייה והשתלטות על שטחי C בניגוד להסכמי אוסלו וללא אישור מדינת ישראל.

מדובר בתכניות סודרות ובמימון של עשרות מיליוני יורו, אותם חשפו מסתערבי 'עד כאן'.

לפי החומרים, אותם פרסם ראש דסק הערבים צבי יחזקאלי, בשנת 2013 החלו האיחוד האירופי והרשות הפלסטינית בשיתוף פעולה סמוי להקמת מדינת טרור בלב מדינת ישראל. בעזרת תכניות מסודרות ומימון מאסיבי גובשה התכנית להשתלטות על שטחים רחבים ביו"ש.

אנשי הארגון הפעילו מסתערבים, ואף מסתערבת, ואחרי חודשים ארוכים וסיפורי כיסוי מורכבים הצליחו לחדור לפגישות עם אדריכלי התכנית המדוברת ברשות הפלסטינית, תוך שהם מסכנים את חייהם.

השלב הראשון של התכנית החל בשיתוף פעולה בין האיחוד האירופי לרשות הפלסטינית. במסגרת החומרים שנאספו נראים נציגים שונים מהרש"פ מתפארים בתמיכה האירופית.

בין היתר נאמר כי האיחוד האירופי "תמך במיליוני יורו בפרויקטים, במיוחד בכפרים ללא תכניות מאושרות", "נציג מהאיחוד האירופי אמר לי תתכנן כאילו אין כיבוש, אל תגביל את עצמך. מאז זה הפך להיות המשפט המנחה שלנו", "הוא אמר לי אל תגיד לי היהודים מסכימים או לא מסכימים, זה לא עניינם, זה האדמה שלך" , "הא"א בערך 70, והשאר מהקרנות הערביות ממשרד האוצר הפלסטיני" ועוד.

השלב השני כלל הכנת תכניות להשתלטות על אזורים אסטרטגיים ביו"ש. במסגרת השלב הזה האיחוד האירופי "נתן גב" לתכנון מורחב ברמה מדינית. לדברי נציגי הרש"פ "התכניות מחברת בין אזורים, זה כבר לא משהו מקומי אלא גדול ועצום". ומסתבר שגם האו"ם לקח חלק: "לאו"ם יש תפקיד חשוב – היכולת לאפשר למתכננים הפלסטינים להיכנס לאזורים של שטח צבאי", כך לפי אחד מאנשי הרשות.

לאחר התכנונים הגיע השלב השלישי של קביעת העובדות בשטח, במימון האיחוד האירופי "תודות לאיחוד הארופי אנחנו בונים. הכיבוש הורס, אבל אנחנו לא מתאמים מול הצד השני לא מחכים לאישורו בשום דבר.. נציגת הא"א הגיעה איתי לפגישה במנהל (האזרחי) ודיברה שם עם נציגי המנהל בצורה הכי נוקשה שיש.. והיא אמרה להם: אנחנו נוציא לפועל את כל הפרויקטים למען הפלסטינים בלי לקבל מכם את האישור".

בשלב הרביעי חותרים לניתוק רצף ההתיישבות היהודית ובידוד ישובים יהודיים ביו"ש וכן להתחברות לכבישים העוקפים. הנציגים תיארו "אנחנו מדברים על חזון.. תכנית אזורית של חיבור כבישים, וישראל רואה את הכבישים האלה כשייכים להתנחלויות. ויש התנחלויות בין כפר אחד לשני, זה חזון פלסטיני לעתיד". נציג אחר תיאר כי "אין כוח בעולם שימנע ממני לתכנן את פלסטין: את ירושלים, את הבקעה, את הגדה. הכל".

לפי עד כאן, עד היום השקיע האיחוד האירופי כ 65 מיליון יורו בשוד הקרקעות הפלסטיני ביהודה ושומרון.

גלעד אך מנכ"ל עד כאן מסר "הממצאים שחשפנו מראים כי ביהודה ושומרון נוצר ואקום - אליו נכנסו האיחוד האירופי והרשות הפלסטינית יחדיו. עד היום השקיעו 68 מיליון יורו בהשתלטות על קרקעות ועומדים להשקיע כ-3 מיליארד דולר רק בהשתלטות על שטחי C, דבר שיגרור את ניתוק יהודה ושומרון ממדינת ישראל והקמת המדינה הפלסטינית במהלך חד צדדי.

באמצעות התכניות והפרקטיקה של התנהלות הרש"פ והמנהל האזרחי שחשפנו, מדינת ישראל תוכל כעת להגיב לתופעה הזו ולעצור אותה. חייבים שבקווי היסוד של הממשלה שעתידה לקום בקרוב יהיה ברור שהמדינה מקצה תקנים למלחמה בתופעה, מקימה מנהלת ספציפית לנושא, עוצרת את פעילות האיחוד האירופי ובנוסף מוציאה את כל סוגיית המקרקעין מהמנהל האזרחי ומעבירה זאת לגוף יעודי מקצועי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו