"השקענו מיליונים והחניון הפך לפארק"

איציק נידם, ראש מנהל התפעול בעיריית ירושלים, מספר על מתיחת הפנים שמובילה העירייה לרחובות העיר ועל ההיערכות ההולכת ונשלמת לפסח

ערוץ 7 , י"ב בניסן תשפ"א

ראש מנהל תפעול בעיריית ירושלים, איציק נידם, מספר היום (חמישי) בשיחה עם ערוץ 7, על היערכות עיריית ירושלים לחג הפסח ולעולי הרגל הרבים הצפויים לפקוד את העיר, עם תום שנת הקורונה.

"מנהל תפעול הוא המנהל בעירייה שאחראי על כל המרחב הציבורי", מסביר נידם, "החל מניקיון, פיתוח, ניקיון גנים, שדרוג רחובות, תאורת רחובות, מחלקת האחזקה, המוקד העירוני, אגף חרום וביטחון ואגף האכיפה. כל מה שבמרחב הציבורי הוא תחת המנהל שלנו בשגרה, בחירום וכמובן בהערכות לחגים".

"אנחנו נמצאים בפארק ברחוב זרחי בשכונת רמות שבעבר היה סוג של חניון אוטובוסים", מספר נידם, "כשראש העיר, משה ליאון נכנס לתפקידו, אחת המשימות הגדולות שלו הייתה לטפל במרחב הציבורי ולטפח את הרחובות ואת הפארקים. הפארק הזה נבנה בהשקעה עירונית של 4 מיליון שקלים והתושבים היום נהנים מפארק שכולל גם נוף, צמחיה ומתקנים רבים באיכות גבוהה".

לדבריו, "יחד עם הפיתוח יש פה מאמץ עירוני גדול מאוד של ניקיון. בשנה האחרונה עשינו מהפכה גדולה במיוחד בתחום הניקיון, וההתחדשות של העיר ירושלים היא בכל מקום ופינה בעיר. במזרח, במערב, בצפון ובדרום, התחדשות בכל העיר ואנחנו בתנופה אדירה בשנתיים האחרונות".

"האג'נדה של ראש העיר, משה ליאון מהרגע שנכנס לתפקידו הייתה לטפח את המרחב הציבורי ואנחנו רואים את התוצאות, רואים שכל העיר ירושלים בפיתוח וצמיחה. עם עוד קצת סבלנות נקבל פה עיר מדהימה שהייתה ונשארה העיר היפה ביותר בישראל", מדגיש נידם.

על חג הפסח הוא מספר, "אנחנו בפתחו של חג האביב, חג של התחדשות. המרחב הציבורי מוכן וערוך לקבל גם מבקרים מחוץ לעיר וגם את תושבי ירושלים שיבואו לבקר ולטייל בעיר ירושלים. לקראת החג המרחב הציבורי נקי והעיר התחדשה בשתילה של עצים ופרחים, דגלול ותאורה".

"אנחנו ערוכים לקבל את פני התושבים ואת המבקרים מכל הארץ באתרי התיירות, בכותל, בעיר העתיקה, מרכז העיר, שוק מחנה יהודה, גן החיות ועוד המון אזורים אחרים שאמורים לקלוט מאות אלפי מבקרים ואנחנו מצפים לכולם", מוסיף נידם ומפציר, "אנחנו מבקשים לשמור על הניקיון ולהקפיד על הכללים במרחב הציבור ויחד נשמור על עיר מטופחת ונקייה".