אדמורים ועגלונים
אדמורים ועגלונים צילום: דברי שיר

העולם כולו בנוי מסיפורים. סיפורי המורשת הלאומית העוברים מדור לדור, הסיפורים המשפחתיים שספגנו מהורינו ומהוריהם, והסיפור האישי שכל אחד מאיתנו מספר לעצמו על חייו ועל סביבתו. סיפורים מציתים את דמיוננו ומעצבים את חלומותינו.

הסיפורים מתגנבים לאוזנינו, מתקנים את אישיותנו ומשדרגים את חיינו. סיפור חודר אל המודעות תוך עקיפת מנגנוני ההגנה והבקרה, ומתנחל בתודעה גם ללא הבחנתה. אין תחום שסיפורים אינם פועלים בו ואין אדם שאינו יכול לנסוק על כנפי הסיפור, לרומם את שאיפותיו ולעצב את חייו ואת המציאות סביבו.

ספר חדש, בהוצאת דברי שיר, אדמו״רים ועגלונים מבאר ומנגיש כמאתיים סיפורי חסידים בני־אלמוות, מהמיטב שבמיטב. סיפורים שנוצרו הרחק־הרחק אי אז, אך מרוממים את חיינו כאן ועכשיו.

הרב נעם פרל, קיבץ ויצר יצירת מופת של סיפורי צדיקים, שהם כדבריו כנפיים מופלאות, המאפשרות לנו להתעלות מעל ההווה.

"דמויות המופת שאליהן אנו מחוברים, שאליהן אנו נושאים את עינינו ושבהן עוסקים סיפורינו – הן חלק מאיתנו" אומר הרב פרל ומסביר את רעיון הספר "הסיפור שאנו מספרים מעביר אותנו למציאות שבה אנו חפצים לשהות. ובאשר רצונותיו של האדם – שם הוא". כל אחד ימצא כאן את סיפורו ואת הווייתו.

הרב נעם פרל הוא ראש הישיבות התיכונית והגבוהה בסוסיא שבהר חברון, מחבר 'אבות', 'מדרשטח' וסדרות הספרים 'אגדה ופרשה', 'הזמנה לתפילה' ו'על הראשונים' וספריו מעניקים רובד עכשווי לעומקם של התנ"ך ושל דברי חז"ל, ומציעים דרכים ליישומם בחיי היום־יום של כל אחד מאיתנו.

לקראת פסח, קובץ נפלא ומרתק של סיפורים היישר מיפי העגלון והאדמו"ר. יופי של ספר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו