החרדים תומכים בקואליציה עם רע"מ?

בראיונות לתקשורת נציגי ש"ס מעניקים לגיטימציה להקמת קואליציה עם רע"מ וגם בביטאונים החרדיים מתארים מצב נתון של ברירת מחדל

ערוץ 7 , י"ב בניסן תשפ"א

החרדים תומכים בקואליציה עם רע"מ?-ערוץ 7
לא שולל. ח"כ מיכאל מלכיאלי
צילום: חזקי ברוך

ככל שחולפות השעות והפלונטר הפוליטי מסתמן כעובדה מוגמרת, יותר ויותר קולות מקרב הנציגות החרדית מעניקים לגיטימציה, לעיתים מרומזת לעיתים שקופה, להקמת קואליציה עם רע"מ בראשות בנימין נתניהו.

הקול הבולט והדומיננטי היה סגן שר האוצר יצחק כהן שבראיון שהעניק הבוקר לגל"צ תיאר עד כמה רע"מ 'חזרה בתשובה' ואפשר לשתף עמה פעולה.

"באומץ לב ענק, רע"ם עשו שינוי מקצה לקצה, צעדו לכיוון הימין, ופתאום כל המצקצקים שתמיד דגלו בשיתופי פעולה - תוקפים אותם. במקום למשוך אותם, דוחפים אותם החוצה", אמר כהן.

גם עמיתו ח"כ מיכאל מלכיאלי נשאל הבוקר באולפן 'ווינט' על אפשרות של השענות על רע"ם, והשיב כי "סומכים על נתניהו שינהל מו"מ כמו שצריך כדי להרכיב ממשלה", ובמילים אחרות, אין שום בעיה.

אפילו מאמר המערכת בעיתון 'המבשר' שנחשב לאולטרה ימני מבין שלושת העיתונים החרדיים, תיאר מצב של 'חוסר ברירה' בדרך לאפשרות הנראית כיחידה להקמת ממשלה.

"יממה לאחר הבחירות, ועדיין התוצאות לוטות בערפל סמיך. הקולות החבויים בתוך המעטפות הכפולות, יש להם כנראה מה לומר ומה לחדש בעניין. יתכן בהחלט שהם ישנו את המפה הפוליטית המסתמנת לעת עתה, שנכון לאתמול לא היה בה לראש הממשלה רוב מוצק לכינון ממשלה וקואליציה יציבה", מסביר מאמר המערכת.

"האיתותים בסביבתו של ראש הממשלה ובלוני הניסוי ששוחררו על ידי המקורבים, נראים כמכשירים שיתוף פעולה עם מנסור עבאס הפלסטיני. וזה לא משהו בדיוני. אחרי ארבע מערכות בחירות בהן העם לא מצליח להחליט בצורה מכרעת וברורה למי הוא רוצה להעניק את הממשלה, אין לתמוה על צעדים מרחיקי לכת שכאלו מצד הליכוד, לאחר שלא נותרו לו הרבה ברירות אחרות".