יומיים לאחר הבחירות לכנסת ה-24: היועץ האסטרטגי ברל'ה קרומבי מגיע לאולפן ערוץ 7 לנתח את התוצאות ולספר על התרחישים האפשריים - ממשלה חדשה או בחירות נוספות.

קרומבי תוקף את הניסיונות בליכוד לגבש קואליציה שתישען על מפלגת רע''מ. "קוראים לזה בעברית איבוד ערכים, איבוד עשתונות. אנחנו מאוד שמחים שרע"ם קיבלו יותר קולות ממה שצפו להם ושיש התחזקות של הקולות המתונים בחברה הערבית, אבל מכאן ועד תמיכה במפלגה הזאת ומתן לגיטימציה למפלגה שתומכת טרור, יש מרחק עצום.

''רע"ם היא מפלגה שמדברת בדו-פרצופיות בדיוק כמו האחים המוסלמים. כמו שבמצרים האחים המוסלמים הוצגו בתור התקווה החדשה, ברק אובמה הלך ותמך בהם, ומה קיבלנו? מפלגה איסלאמיסטית וקיצונית שקוראת להשמדה של מדינת ישראל. לא היה זמן קשה יותר ליחסים של ישראל מהזמן שבו האחים המוסלמים שלטו במצרים. מבחינת רע"ם כל ארץ ישראל היא אדמת וואקף - אדמות קדושות שאנחנו שולטים בהן וצריך לגרש מפה את האויב הציוני.

''אז נכון שמנסור עבאס מוביל סדר יום אזרחי שאומר בואו נתעסק במה שקורה פה במקום איראן וסוריה. אבל אסור לתת להם לגיטימציה".

אני שומע ברשתות החברתיות שליכודניקים מתחילים להסביר למה החיבור הזה הוא כן לגיטימי, איך אתה מסביר את זה?

"הציבור לא מבין מי זה רע"ם. הם אומרים - 'אלה הערבים המתונים אז בואו נחבק אותם'. היו פעם ערבים מתונים שהתמודדו במפלגת העבודה. אני לא נגד ערבים, אלא אני חושב שהם צריכים להשתלב במפלגות הישראליות.

''מנסור עבאס אמר אתמול שהוא יתמוך בממשלה מבחוץ בתנאי שיקבלו את הדרישות שלו בעניין הנגב והגליל. היום אין שלטון ישראלי אמיתי בנגב והגליל. אנחנו מדברים על פשע מטורף, פרוטקשן, השתוללות של בנייה בדואית, כשמנסור עבאס יחזיק את ממשלת ישראל בגרון עם הסיפור הזה זה אומר שאיבדנו ריבונות. זה סוף החזון הציוני. לתת לגיטימציה למפלגה שרואה בנגב ובגליל כבית של העם הערבי או הבדואי זה סוף החזון הציוני".

למה יש לי תחושה שנתניהו לא שולל תמיכה שלהם מבפנים או מבחוץ?

"זה חמור מאוד. הדברים האחרונים שנתניהו אמר זה היה ערב הבחירות שהוא אמר שהוא לא יעשה ממשלה עם עבאס. אבל אנחנו רואים את כל האנשים שלו הולכים ומכינים את הקרקע- דוד ביטן, ריקלין. הולכים ואומרים- זה עדיף על בחירות חמישיות. נכון, לציבור נמאס".

משה פייגלין אמר לנו היום שעדיף את מנסור עבאס ממרב מיכאלי.

"מטורף לגמרי. מרב מיכאלי עם כל המחלוקות היא יהודייה. היא חלק מהעם היהודי שאלפיים שנה התפלל להגיע לפה ולהיות פה. נכון יש לנו איתה מחלוקות, היא ציונית בדרכה שלה. אבל להגיד שמנסור עבאס עדיף עליה? איבוד עשתונות".

איך רה"מ יוצא מהפלונטר הזה?

"או שיהיו עריקים- פנינה תמנו שטה, טרופר. נפתלי בנט רצה להיות האדם הכי משמעותי במערכת הפוליטית. אחרי ההכרזה שלו שהוא לא ישב תחת לפיד אז הוא קצת איבד מהכוח שלו. היום האנשים הכי מחוזרים הם תמנו-שטה, טרופר ואלקין".

יש מצב שגדעון סער יכנס לקואליציה כזאת?

"אתה יודע מה מפתיע? שבבנייני האומה בכנס של הליכוד אחרי הבחירות הקריאות היו- 'גדעון תחזור הביתה' יכול להיות, הכל יכול להיות".